Promocja miast i regionów, tworzenie wizerunku, zdobywanie inwestorów i turystów – Warsztaty.

Grudzień 12 | 10:00 - 15:00

3078373960_de4c415537_z

Cel szkolenia: Podniesienie świadomości z zakresu marketingu terytorialnego, promocji miasta i regionu, a także strategii promocyjnych.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób zajmujących się promocją w jednostkach samorządu terytorialnego, osób zajmujących się wizerunkiem w gminach, powiatach, województwach, a także wszystkie osoby odpowiedzialne za strategie rozwoju regionalnego.

Prowadzący: dziennikarz telewizyjny, trener rozwoju osobistego i zawodowego, specjalista ds. wizerunku, PR i marketingu. Współpracował z wieloma instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, w tym z: Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku, Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Związkiem Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

1. Czym jest marketing terytorialny?

– Definicja: teoria i praktyka,

– Historia rozwoju marketingu terytorialnego w Polsce,

– Dlaczego warto poznać sekrety dobrego marketingu terytorialnego?

1. Promocja miasta i regionu w internecie:
  • a) newslettery – jakie newslettery wysyłać, by docierały do dziennikarzy i wywierały właściwy efekt?
  • b) portale społecznościowe: Facebook, Twitter, Instagram, Goldenline, Linkedin itp. – częstotliwość publikacji postów; redagowanie czytelnych, przekonujących komunikatów; wykorzystywanie multimediów; budowanie bazy kontaktów; organizowanie konkursów; korespondencja z użytkownikami; media społecznościowe jako wsparcie dziełań w sytuacjach kryzysowych.
  • c) jak zrobić przejrzystą, komunikatywną stronę internetową: analiza wybranych przykładów witryn www; opracowanie planu działań związanych ze stronami prowadzonymi przez uczestników szkolenia; promocja witryny.
  1. Spójność marki: wizerunek miasta / regionu a zawartość materiałów promocyjnych. Jak to zsynchronizować?
  1. Jak wprowadzić w życie podstawy marketingu terytorialnego:
  • Wybór i kształtowanie rynku – jak się za to zabrać?
  • Przeprowadzenie badań rynkowych,
  • Spójne oddziaływanie na rynek (marketing mix);
  • Planowanie działań rynkowych,
  • Kontrola skuteczności działań w ramach marketingu terytorialnego.
  1. Marketing terytorialny a inne dziedziny wiedzy marketingowej:
  • Zasady marketingowe,
  • Instrumenty marketingowe,
  • Strategia marketingowa,
  • Rodzaje marketingu.
  1. Wewnętrzna i zewnętrzna sfera marketingu terytorialnego.
  1. Najlepsze przykłady strategii promocyjnych miasta i regionu.
  1. Czy marketing terytorialny może przyciągnąć inwestorów i turystów?
  1. Analizujemy strategie promocyjne naszych miast i regionów. Co należałoby w nich zmienić, poprawić, dodać? Jak oceniamy naszą strategię marketingową (plusy i minusy)?
  1. Analiza strategii promocyjnej wybranych polskich miast i województw.
  1. Jakie gminy w Polsce mają najlepszą strategię?

Metody pracy: warsztaty, wykład, burza mózgu, praca indywidualna i grupowa.

Grudzień 12

Centrum Szkoleniowe Cosinus