Nowe Prawo wodne – uregulowania prawne w ustawie z 2017 r. – wybrane zagadnienia

Grudzień 18 | 10:00 - 15:00

river-2380984_640

Cel szkolenia: przekazanie wiedzy na temat nowego prawa wodnego, przyczyn zmian, omówienie zmian w stosunku do dotychczasowego stanu prawnego

Adresaci: Pracownicy Starostw, Powiatów, Gmin, Urzędów Marszałkowskich, Zarządów Melioracji i Urządzeń Wodnych, Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, Urzędów Miejskich oraz osób zainteresowanych tematyką nowego prawa wodnego i powiązanych aktów prawnych.

Prowadzący szkolenie: Radca prawny, właściciel Kancelarii prawnej, specjalista z zakresu prawa wodnego, autor licznych publikacji z zakresu prawa wodnego, doktorantka UMCS w Lublinie – rozprawa doktorska poświęcona zagadnieniom nowego prawa wodnego, certyfikowany Project Manager

1.Prawo wodne z 2017 r. – cel i główne założenia nowej regulacji

2.Instytucje nowej ustawy – najważniejsze zmiany w nowej regulacji

3.Organy właściwe w sprawach gospodarowania wodami i ich kompetencje:

– zmiana struktury organizacyjno-prawnej organów administracji publicznej właściwych
w sprawach gospodarowania wodami

– właściwość organów:

• organy Wód Polskich (Prezes Wód Polskich, dyrektor regionalnego zarządu gospodarki wodnej Wód Polskich, dyrektor zarządu zlewni Wód Polskich, kierownik nadzoru wodnego Wód Polskich)
  • wojewoda
  • starosta
  • wójt, burmistrz, prezydent miasta

4.Korzystanie z wód, w tym: