GMINNE UCHWAŁY REKLAMOWE – PRAKTYKA I PROBLEMY

Styczeń 25 | 10:00 - 15:00

banners-96967_640

Głównym celem jest przekazanie niezbędnej praktycznej wiedzy o gminnych uchwałach reklamowych i napotykanych problemów.

Do kogo skierowane?
Warsztaty skierowane są w szczególności do pracowników samorządowych oraz wszystkich innych osób zainteresowanych podaną tematyką.

Kto będzie prowadzącym?
Marcin Rosegnal – prawnik, administratywista, urbanista, doktorant WSPiA Rzeszów, autor publikacji naukowych z zakresu prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony zabytków oraz postępowania administracyjnego. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, autor szkoleń z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań planistycznych, prowadzący szkolenia z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

1. Cel i charakter prawny uchwały reklamowej,

2. Zakres uchwały reklamowej,

3. Procedura sporządzania – elementy obligatoryjne i fakultatywne,

4. Procedura uchwalania i możliwe konsekwencje,

5. Kontrola zgodności uchwały reklamowej z prawem,

6. Opłata reklamowa i kara reklamowa,

7. Zakres obowiązywania zapisów m.p.z.p. odnoszących się do zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych. Relacja plany miejscowe a uchwała reklamowa.

8. Pojawiające się błędy – stanowiska organów nadzoru.

Dyskusja.

Styczeń 25

Kielce
Kielce, Becher Platinum - piętro I Al. IX Wieków Kielc 6/8 (wejście od ul. Cichej)