ZUS REJESTRUJE PIERWSZE ELEKTRONICZNE ZWOLNIENIA

W ZUS zarejestrowano już pierwsze elektroniczne zwolnienia, które można wystawiać  od nowego roku.

Zgodnie z nowymi przepisami jeszcze do końca 2017 r. obowiązywać będą również dotychczasowe, papierowe zwolnienia.

“System działa zgodnie z założeniami. Każdy lekarz zarejestrowany na naszej platformie usług elektronicznych może wystawiać takie zwolnienia” – powiedział PAP Stępień, który w ZUS nadzoruje pion informatyczny i operacji.

Stępień przypomniał, że każdy może założyć sobie profil na platformie ZUS i mieć podgląd swoich zwolnień oraz innych informacji.

Nowe przepisy mają ukrócić nadużycia. Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, ma umożliwić kontrolerom skuteczniejszą i natychmiastową weryfikację zaświadczeń, a w konsekwencji – oszczędności.

Do tej pory zanim wystawiony przez lekarza dokument docierał do pracodawcy, chory już wracał do pracy. W przypadku krótkich zwolnień, ZUS nie miał tak naprawdę realnych więc możliwości sprawdzenia ich zasadności.

Zapraszamy na szkolenie ze zmian w prawie pracy w 2016 r., którego zagadnienia będą dotyczyć najnowszych zmian w prawie pracy.
Szczegółowe informacje dotyczące programu znajdziecie Państwo klikając linki poniżej:

Białystok

Rzeszów

Serdecznie zapraszamy.

COGNITIO – Centrum Przedsiębiorczości i Szkoleń s.c.

biuro@cognitio.edu.pl

opracował: Rafał Andrzejewski