PODSTAWOWE ZASADY ZABEZPIECZEŃ PRZED ATAKAMI NA URZĄDZENIA MOBILNE

stocksnap_vhxfnkmu96
  • Staraj się tak skonfigurować  urządzenie, aby w czasie kiedy nie jest używane, połączenia bezprzewodowe były wyłączone (również Bluetooth, IrDa).
    To nie tylko dodatkowe zabezpieczenie, ale również oszczędność baterii.
  • Sprawdź czy Twój smartfon posiada włączony tryb debuggingu, jeśli tak , wyłącz go! Tryb służy do testowania przez twórców oprogramowania. Zwykły użytkownik nie powinien używać tej funkcji, ponieważ daje ona potencjalną możliwość  nieautoryzowanego dostępu do urządzenia  np. z publicznej ładowarki
  • Ładuj swoje urządzenia za pomocą ładowarki bezpośrednio wpiętej w sieciowe źródło zasilania. O ile to możliwe, niech to będzie Twoja, dedykowana dla urządzenia ładowarka.
  • Unikaj łączenia się z otwartymi (publicznymi), niezabezpieczonymi sieciami Wi-Fi, a już w szczególności korzystania za ich pośrednictwem z serwisów wymagających od nas logowania (podania loginu oraz hasła, np. zakupu on-line czy bankowość elektroniczna). Jeżeli tylko pozwala na to Twój abonament, lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dostępu do sieci za pośrednictwem twojego operatora sieci komórkowej.
  • Zwracaj szczególną uwagę na aplikacje które instalujesz, oraz zakres danych do jakich chcą uzyskać dostęp. Uprawnienia aplikacji często opisane „malutką czcionką”.
  • Zadbaj, aby instalowane aplikacje pochodziły z zaufanego źródło. Obniży to ryzyko instalacji zainfekowanego oprogramowania.