DOFINANSOWANIA DO SZKOLEŃ DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH – WOJEWÓDZKI URZĄD PRACY W BIAŁYMSTOKU

Zachęcamy do korzystania z dofinansowania usług rozwojowych realizowanych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych w ramach programu, którego Operatorem jest Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku.

GRUPY DOCELOWE

O dofinansowanie usług rozwoju umiejętności w zakresie przedsiębiorczości oraz kompetencji cyfrowych i ekologicznych, mogą ubiegać się:

osoby dorosłe, które z własnej inicjatywy zainteresowane są podniesieniem swoich umiejętności lub nabyciem kwalifikacji w tym kompetencji zamieszkujące obszar województwa podlaskiego

W tym grupy priorytetowe stanowią:

– pracownicy opieki długoterminowej

Opieka długoterminowarozumiana jest jako zakres usług udzielanych osobom potrzebującym wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, w tym przewlekle chorym, które przez dłuższy czas potrzebują pomocy w podstawowych aktywnościach życia codziennego, a które nie wymagają hospitalizacji w warunkach oddziału szpitalnego. Opiekę tę stanowią usługi zdrowotne lub społeczne polegające na świadczeniu w szczególności:

Opieka ta może być udzielana przez opiekunów formalnych (personel medyczny i pracowników świadczących usługi opiekuńcze) lub opiekunów faktycznych (rodzinę, w tym osoby sprawujące rodzinną pieczę zastępczą, bliskich, wolontariuszy);

UWAGA! – działania skierowane do pracowników opieki długoterminowej nie mają charakteru podyplomowych szkoleń skierowanych do personelu medycznego w opiece długoterminowej.

– obywatele Ukrainy, którzy znaleźli zatrudnienie w województwie podlaskim po opuszczeniu ojczyzny, w związku z wybuchem w Ukrainie konfliktu zbrojnego


Pracownicy opieki długoterminowej oraz obywatele Ukrainy, którzy znaleźli zatrudnienie w województwie podlaskim po opuszczeniu ojczyzny, w związku z wybuchem w Ukrainie konfliktu zbrojnego to osoby pracujące tj. osoby w wieku od 18 do 89 lat, które:

– wykonują pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie, z której czerpią zyski lub korzyści rodzinne;

– osoby posiadające zatrudnienie lub własną działalność, które jednak chwilowo nie pracują (ze względu na np. chorobę, urlop, spór pracowniczy czy kształcenie się lub szkolenie);

– lub osoby produkujące towary rolne, których główna część przeznaczona jest na sprzedaż lub barter.

Za osoby pracujące uznawane są również:

•          osoby prowadzące działalność na własny rachunek, czyli prowadzące działalność gospodarczą lub działalność nierejestrową (definiowana zgodnie z art. 5 Ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo przedsiębiorców), gospodarstwo rolne lub praktykę zawodową, o ile spełniony jest jeden z poniższych warunków:

1)         Osoba pracuje w swojej działalności, praktyce zawodowej lub gospodarstwie rolnym w celu uzyskania dochodu, nawet jeżeli przedsiębiorstwo nie osiąga zysków.

2)         Osoba poświęca czas na prowadzenie działalności gospodarczej, działalności nierejestrowej, praktyki zawodowej czy gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowano żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowano (na przykład: rolnik wykonujący prace w celu utrzymania swojego gospodarstwa; architekt spędzający czas w oczekiwaniu na klientów w swoim biurze; rybak naprawiający łódź czy siatki rybackie, aby móc dalej pracować; osoby uczestniczące w konferencjach, konwencjach lub seminariach).

3)         Osoba jest w trakcie zakładania działalności gospodarczej, gospodarstwa rolnego lub praktyki zawodowej; zalicza się do tego zakup lub instalację sprzętu, zamawianie towarów w ramach przygotowań do uruchomienia działalności. Bezpłatnie pomagający członek rodziny uznawany jest za osobę pracującą, jeżeli wykonywaną przez siebie pracą wnosi bezpośredni wkład w działalność gospodarczą, gospodarstwo rolne lub praktykę zawodową będącą w posiadaniu lub prowadzoną przez spokrewnionego członka tego samego gospodarstwa domowego.

•          bezpłatnie pomagający osobie prowadzącej działalność członek rodziny uznawany jest za „osobę prowadzącą działalność na własny rachunek”.

•          osoby przebywające na urlopie macierzyńskim/ rodzicielskim/ wychowawczym (którego warunki są uregulowane w Kodeksie Pracy), chyba że są zarejestrowane już jako bezrobotne (wówczas status bezrobotnego ma pierwszeństwo),

•          studenci, którzy są zatrudnieni lub prowadzą działalność gospodarczą

•          osoby skierowane do odbycia zatrudnienia subsydiowanego.

DODATKOWO grupami premiowanymi w programie są w szczególności osoby dorosłe z grup w niekorzystnej sytuacji:

– osoby w wieku 50 lat i więcej

– kobiety bierne zawodowo

Osoby bierne zawodowo to osoby, które w danej chwili nie tworzą zasobów siły roboczej, tzn. nie są osobami pracującymi ani bezrobotnymi. Za osoby bierne zawodowo uznawani są m.in.:

• studenci studiów stacjonarnych, chyba że są już zatrudnieni (również na część etatu) to wówczas powinni być wykazywani jako osoby pracujące

• dzieci i młodzież do 18 r. ż. pobierające naukę, o ile nie spełniają przesłanek, na podstawie których można je zaliczyć do osób bezrobotnych lub pracujących.

• doktoranci, którzy nie są zatrudnieni na uczelni, w innej instytucji lub przedsiębiorstwie. W przypadku, gdy doktorant wykonuje obowiązki służbowe, za które otrzymuje wynagrodzenie, lub prowadzi działalność gospodarczą należy traktować go jako osobę pracującą. W przypadku, gdy doktorant jest zarejestrowany jako bezrobotny, należy go wykazywać we wskaźniku dotyczącym osób bezrobotnych

– osoby o niskich kwalifikacjach

Poprzez osoby o niskich kwalifikacjach rozumie się osoby z najniższym wykształcenie, tj. do poziomu ISCED 3 włącznie, tj. osoby z wykształceniem maksymalnie podstawowym lub gimnazjalnym lub ponadgimnazjalnym (ISCED 3 – wykształcenie ponadgimnazjalne posiadają osoby, które ukończyły szkołę: zawodową (a po 2017 roku szkołę branżową I stopnia), liceum, technikum, liceum uzupełniające, technikum uzupełniające, liceum profilowane, szkołę branżową II stopnia).

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA

Informacje na temat limitów dofinansowania na osobę nie są na chwilę obecną dostępne. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej w celu uzyskania najnowszych informacji.

NA CO MOŻNA WYKORZYSTAĆ ŚRODKI

Środki mogą być przeznaczone na dofinansowanie usług rozwojowych w charakterze szkoleń/ kursów realizowanych za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych.

Usługi rozwojowe mają na celu rozwój umiejętności/kompetencji lub nabycie kwalifikacji.

ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU

Program wystartuje w kwietniu 2024 roku.

Wypełnij poniższy formularz i dołącz do listy oczekujących – bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi oferty dofinansowania usług rozwoju umiejętności w zakresie przedsiębiorczości oraz kompetencji cyfrowych i ekologicznych.

Formularz zgłoszeniowy

| NIEZBĘDNE DOKUMENTY POTRZEBNE DO ZGŁOSZENIA SIĘ DO PROGRAMU WSPARCIA ZOSTANĄ WSKAZANE W MOMENCIE OGŁOSZENIA NABORU PRZEZ OPERATORÓW |

Aby skorzystać z programu, niezbędne jest zgłoszenie do programu poprzez złożenie wniosku, wybór usług rozwojowych, opracowanie programów szkoleniowych, realizacja tych usług i rozliczenie dofinansowania.

PROCES SKORZYSTANIA Z OFERTY WSPARCIA

ETAP 1. WSTĘPNE BADANIE POTRZEB

Skontaktuj się z nami poprzez formularz. Pomożemy Ci sprawdzić
możliwości dofinansowania, zidentyfikować Twoje potrzeby oraz
omówimy, jak nasze usługi mogą przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.

ETAP 2. ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU

Na kolejnym etapie pomożemy Ci zgłosić się do udziału w programie.
Nasze wsparcie obejmuje pomoc w przygotowaniu i złożeniu wniosku
w systemie Operatora oraz zgromadzenie niezbędnych dokumentów.

ETAP 3. WYBÓR USŁUG ZGODNYCH Z POTRZEBAMI

Po zgłoszeniu do programu, wspólnie zidentyfikujemy usługi, które
najlepiej spełnią Twoje potrzeby i są zgodne z wymogami Operatora. Nasza
oferta jest szeroka i elastyczna, aby zapewnić największe korzyści
dla Twojej firmy.

ETAP 4. OPRACOWANIE PROGRAMÓW I REALIZACJA USŁUG

Na podstawie zidentyfikowanych potrzeb i wybranych usług, opracujemy
dla Ciebie personalizowane, praktyczne programy szkoleniowe,
zapewniając najwyższą jakość i efektywność podczas realizacji.

ETAP 5. ROZLICZENIE DOFINANSOWANIA

Po zakończeniu usług, pomożemy Ci zgromadzić wszystkie dokumenty
niezbędne do rozliczenia dofinansowania. Nasz zespół jest do Twojej
dyspozycji, aby proces ten był jak najprostszy i bezproblemowy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Chętnie pomożemy na każdym etapie procesu – od identyfikacji możliwości dofinansowania, przez skompletowanie i złożenie wniosku, po rozliczenie środków.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Chętnie pomożemy na każdym
etapie procesu – od identyfikacji możliwości dofinansowania, przez
skompletowanie i złożenie wniosku, po rozliczenie środków.

W celu ustalenia szczegółów i warunków realizacji zamówienia prosimy o kontakt:
tel. 501 896 074 | e-mail. kmalec@cognitio.edu.pl

tel. 602 282 247 | e-mail. kluty@cognitio.edu.pl

tel. 515 817 668 | email. akuczynska@cognitio.edu.pl

oraz biuro@cognitio.edu.pl

 Pobierz formularz

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!

Ułatwienia dostępu