AKADEMIA HR – DOFINANSOWANIA DO SZKOLEŃ DLA FIRM


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektu „Akademia HR” ukierunkowanego na dofinansowanie usług rozwojowych, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Celem projektu jest wsparcie pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców umożliwiające podniesienie kompetencji pracowników w obszarze przygotowania do wprowadzenia i zarządzania zmianą w firmie związaną m.in. ze starzeniem się społeczeństwa, czy zróżnicowaniem sposobu świadczenia pracy w związku ze zmianami demograficznymi oraz zmianami zachodzącymi na rynku pracy takimi jak: cyfryzacja, automatyzacja, praca zdalna, starzenie się kadr, wielokulturowość i wielopokoleniowość zespołów pracowniczych, konieczność zapewnienia dostępności, realizacji zasady równości szans, zrównoważonego rozwoju oraz zatrudnienia osób ze szczególnymi potrzebami funkcjonalnymi/niepełnosprawnościami.

GRUPY DOCELOWE

Projekt skierowany jest przede wszystkim do:

  • przedsiębiorców i ich pracowników (bez osób samozatrudnionych)
  • zespołów HR
  • pracowników odpowiedzialnych za politykę personalną firmy
  • oraz menadżerów lub kandydatów na menadżerów

z sektora MŚP, jak i dużych firm, a dofinansowanie może wynosić nawet do 100% wartości usług w projekcie.

UWAGI:
– pracownicy dużych firm nie mogą stanowić więcej niż 40% pracowników objętych wsparciem w projekcie
– wsparcie w ramach Akademii HR nie obejmuje jednoosobowych działalności gospodarczych niezatrudniających pracowników
– jeśli wcześniej Twoja firma korzystała z innych form dofinansowania a ich łączna kwota dofinansowania (pomocy de minimis) nie przekroczyła 200 000 euro w ciągu ostatnich trzech lat oraz nie korzystałeś wcześniej z tego konkretnego programu, możesz skorzystać z programu. Zgłoś się do nas a sprawdzimy wszystkie możliwości za Ciebie

Akademia HR ma na celu udzielanie wsparcia szkoleniowo-doradczego za pośrednictwem Bazy Usług Rozwojowych.

CELE PROJEKTU

Głównym celem, który realizuje projekt „Akademia HR” jest przeprowadzenie wsparcia rozwojowego poprzez oferowanie refundacji kosztów usług szkoleniowo-doradczych, wynikających z przeprowadzonej autodiagnozy.

Wyzwania rynku pracy oraz główne cele, które Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zamierza zrealizować poprzez ten program:

1. Starzenie się społeczeństwa, stopniowe zmniejszanie się liczby osób wchodzących na rynek pracy, migracje osób z zagranicy – szczególnie z Ukrainy – Projekt Akademia HR stawia na zwiększanie znaczenia kompetencji związanych z zarządzaniem wiekiem czy różnorodnością w ramach organizacji.

2. Potrzeba „rąk do pracy” – z szacunków PwC wynika, że do 2025 r. na polskim rynku pracy może brakować nawet 1,5 mln osób – Akademia HR koncentruje się na promowaniu doskonalenia umiejętności pełnego wykorzystania potencjału zawodowego różnych grup pracowników, nie tylko zróżnicowanych wiekowo czy też kompetencyjnie, lecz także osób ze szczególnymi potrzebami funkcjonalnymi.

3. Zmiana podejścia wielu osób do pracy – pracownicy, szczególnie młodsi, często zmieniają pracę – projekt koncentruje się na rozwoju umiejętności świadomego kształtowania związku pracownika z firmą.

4. Coraz większe oczekiwania pracowników w zakresie przestrzegania zasad równego, partnerskiego traktowania (bez względu na płeć, pochodzenie czy też posiadane poglądy), zapewnienia możliwości stałego rozwoju oraz uwzględnienia równowagi między życiemosobistym a zawodowym – w tym celu Projekt stawia na rozwój umiejętności kształtowania kultury organizacyjnej ukierunkowanej na zaspokojenie tych potrzeb.

5. Digitalizacja i automatyzacja pracy – już w 2020 r. 16,1% zatrudnionych młodych ludzi pracowało w sektorach o wysokiej intensywności cyfrowej i odsetek ten będzie stale rósł – wsparcie Projektu Akademia HR koncentruje się na rozwoju umiejętności w zakresie nowych wyzwań dotyczących przygotowania pracowników, w tym kompetencji informatycznych i analitycznych menedżerów HR.

WYSOKOŚĆ DOFINANSOWANIA

Akademia HR umożliwia dofinansowanie usług rozwojowych do maksymalnej wysokości 90% kosztów kwalifikowalnych. W ramach całego naboru przeznaczono łącznie 100 000 000 zł na dofinansowanie projektów.

 Dodatkowe informacje:

  • Średni koszt wsparcia przypadający na pracownika firmy nie może przekroczyć: 15 649,45 zł
  • W przypadku usług doradczych, przedsiębiorca musi wnieść wkład własny w wysokości co najmniej 20% kosztów usługi doradczej w postaci opłaty

Jeżeli chodzi o wkład własny przedsiębiorcy, refundacja kosztów usługi może wynosić maksymalnie 80% kosztów netto/brutto, jeżeli wkład jest wniesiony w postaci opłaty.
Jeśli jednak wkład własny jest wniesiony w postaci kosztów wynagrodzeń pracowników, refundacja może wynosić do 100% kosztów usługi.

NA CO MOŻNA WYKORZYSTAĆ ŚRODKI W RAMACH AKADEMII HR?

  1. Usługi doradcze i szkoleniowe: Możesz wykorzystać środki na usługi, które mają na celu nabycie, utrzymanie, potwierdzenie lub wzrost wiedzy, umiejętności lub kompetencji społecznych. Te usługi są zgodne z Opisem Kompetencji HR (OKHR).
  2. Refundacja wynagrodzeń: Dofinansowanie obejmuje również koszty wynagrodzeń uczestników za czas uczestnictwa w usłudze szkoleniowej w godzinach pracy poniesionych przez przedsiębiorcę.
  3. Pozostałe koszty bezpośrednie: Wsparcie może pokryć także pozostałe koszty bezpośrednio związane ze świadczeniem usług takie jak materiały szkoleniowe, wynajęcie sali na szkolenie itp.

ZAKRES KOMPETENCJI HR (OKHR)

Zachęcamy do zapoznania się z listą kompetencji, jakie mogą być rozwijane w ramach Akademii HR, zawartych w Opisie Kompetencji HR (OKHR).

Więcej informacji na temat OKHR znajdziesz tutaj: Opis Kompetencji HR (OKHR to dokument określający listę kompetencji w ramach usług rozwojowych, które mogą być finansowane w ramach programu Akademia HR. Dokument definiuje poszczególne kompetencje oraz określa efekty uczenia się (wiedza, umiejętności, kompetencje społeczne/postawy), jakie powinny zostać osiągnięte po realizacji usług).

KOMPETENCJE PROFESJONALNE

  • Zarządzanie wiekiem i współpracą międzypokoleniową
  • Zarządzanie różnorodnością i wielokulturowością w organizacji
  • Umiejętność wdrożenia zasady równości szans, niedyskryminacji i transparentności
  • Zarządzanie pracą zdalną i hybrydową
  • Wdrażanie nowych modeli i form organizacji pracy
  • Budowanie środowiska pracy dla osób ze szczególnymi potrzebami funkcjonalnymi
  • Wykorzystanie procesów migracyjnych w wewnątrzorganizacyjnej polityce HR
  • Zrównoważone zarządzanie potencjałem pracowników – zgodnie z nowymi wyzwaniami rynku pracy

 CYFRYZACJA / WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII

  • Digital – wykorzystanie narzędzi i systemów informatycznych (ICT) w obszarze HR
  • Analityka w procesach HR w kontekście zmian rynku pracy
  • Zarządzanie procesami technologicznego wsparcia pracy

ORIENTACJA BIZNESOWA I STRATEGICZNA

  • Przygotowanie organizacji do wyzwań rynku pracy
  • Zarządzanie zmianami wynikającymi z przeobrażeń na rynku pracy
  • Orientacja w biznesie i uwarunkowaniach społeczno-kulturowych

ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU

Program wystartuje na początku 2024 roku.

Wypełnij poniższy formularz i dołącz do listy oczekujących – bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi oferty dofinansowania usług rozwojowych w Twojej firmie.

Formularz zgłoszeniowy

| NIEZBĘDNE DOKUMENTY POTRZEBNE DO ZGŁOSZENIA SIĘ DO PROGRAMU WSPARCIA ZOSTANĄ WSKAZANE W MOMENCIE OGŁOSZENIA NABORU PRZEZ OPERATORÓW |

PROCES SKORZYSTANIA Z OFERTY PROJEKTU AKADEMIA HR

ETAP 1. WSTĘPNE BADANIE POTRZEB

Skontaktuj się z nami poprzez formularz. Pomożemy Ci sprawdzić możliwości dofinansowania, zidentyfikować Twoje potrzeby oraz omówimy, jak nasze usługi mogą przyczynić się do rozwoju Twojej firmy.

ETAP 2. AUTODIAGNOZA

Pomożemy Ci przygotować się do przeprowadzenia autodiagnozy. Dzięki naszemu wsparciu, wypełnienie interaktywnego kwestionariusza na stronie PARP będzie proste i efektywne, co pozwoli dopasować autodiagnozę do specyfiki i potrzeb Twojej firmy.

ETAP 3. ZGŁOSZENIE DO PROGRAMU

Po zakończeniu autodiagnozy, pomożemy Ci zgłosić się do udziału w Akademii HR. Nasze wsparcie obejmuje pomoc w przygotowaniu i złożeniu wniosku w systemie Operatora oraz zgromadzenie niezbędnych dokumentów.

ETAP 4. WYBÓR USŁUG ZGODNYCH Z OKHR

Po zgłoszeniu do programu, wspólnie zidentyfikujemy usługi, które najlepiej spełnią Twoje potrzeby i są zgodne z OKHR. Nasza oferta jest szeroka i elastyczna, aby zapewnić największe korzyści dla Twojej firmy.

ETAP 5. OPRACOWANIE PROGRAMÓW I REALIZACJA USŁUG

Na podstawie wyników autodiagnozy i wybranych usług, opracujemy dla Ciebie personalizowane, praktyczne programy szkoleniowe, zapewniając najwyższą jakość i efektywność podczas realizacji.

ETAP 6. ROZLICZENIE DOFINANSOWANIA

Po zakończeniu usług, pomożemy Ci zgromadzić wszystkie dokumenty niezbędne do rozliczenia dofinansowania. Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji, aby proces ten był jak najprostszy i bezproblemowy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Chętnie pomożemy na każdym etapie procesu – od identyfikacji możliwości dofinansowania, przez skompletowanie i złożenie wniosku, po rozliczenie środków.

W celu ustalenia szczegółów i warunków realizacji zamówienia prosimy o kontakt:
tel. 602 282 247 | e-mail. kluty@cognitio.edu.pl

tel. 501 896 074 | e-mail. kmalec@cognitio.edu.pl

tel. 515 817 668 | email. akuczynska@cognitio.edu.pl

oraz biuro@cognitio.edu.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!

Ułatwienia dostępu