Tego wywiadu nie można przegapić! ??? Z cyklu “Kobieta z pasją” – Dominika Zaborowska!

dominika-zaborowska-4-e1542098159815

Mówi o sobie, że jest modową rebeliantką. Walczy z kiczem, tandetą i nijakością. Dominika Zaborowska już w grudniu odwiedzi Białystok ze swoim szkoleniem.

Obcasypodlasia.pl: Wiemy czym zajmuje się coach, wiemy też czym zajmuje się stylista wizerunku, a kim jest coach wizerunku?

Dominika Zaborowska: To osoba, która ubiera zamiast przebierać czyli na początku poznaje potrzeby, nawyki, upodobania drugiego człowieka i na ich bazie pomaga odkryć osobisty styl, a na koniec planuje garderobę zgodną z codziennymi aktywnościami. Bo szafę się planuje, a nie wypełnia.

Mówisz o sobie, że jesteś modową rebeliantką. Lubisz bawić się modą?

Zgodnie z etykietą zawodu „stylistka” powinnam kochać trendy, jarać się Zarą i kupować hurtowo. A ja nie emocjonuję się nowymi kolekcjami, nie lubię kupować dużo, szafy czyszczę, a nie wypełniam, wizerunek planuję jak strateg. Dlatego zapytana co robię określiłabym siebie właśnie jako modową rebeliantkę, pogromczynię tandety oraz fankę jakości, minimalizmu i prostoty. Dla mnie doskonałość kryje się w minimalizmie, a doświadczenie pokazuje, że  proste rozwiązania prowadzą do rewolucyjnych zmian.

Poza tym żyjemy w czasach, w których fashonistką staje się osoba, która swoim wyglądem szokuje, a tkaniną z której szyje się najwięcej stał się poliester. Marki stały się do siebie podobne, zatraciły swój charakter i rozpoznawalność bo jedyną bronią jakiej używają jest cena. Ubieramy się w sieciówkach przez co wglądamy nijak. Nie ma już prawdziwej mody, jest tani bazar. Szkoda. Dlatego kobietom tak bardzo potrzebny jest osobisty styl, który stanie się ich przewodnikiem w tej bazarowej dżungli. Moda – to ubrania, które tworzą daną epokę, trendy – to ubrania, które wypada nosić, a styl – to połączenie ubioru z osobowością i stylem życia. I to on jest najważniejszy.

Piszesz na swojej stronie, że zanim zajmujesz się szafą klientki, zajmujesz się samą klientką. Zmiana zawartości szafy to czasami zbyt mało?

To jest właśnie coaching wizerunku. Aby kogoś dobrze ubrać trzeba go najpierw poznać czyli określić jego potrzeby, upodobania, nawyki, codzienne aktywności, osobisty styl, kod ubioru etc. Jeśli nie będzie pierwszego etapu to idziemy w przebieranki czyli Klientka wprawdzie wygląda dobrze,  ale powtórzyć już tego nie potrafi czyli są to często jednorazowe i kosztowne metamorfozy. A przecież nie o to chodzi. Całe życie powtarzam, że stylowy wizerunek nie ma płci, rozmiaru ani wieku. Jego tajemnica tkwi w wyborze właściwych kolorów, kształtów i stylu pasującego do danej  urody, stylu życia i osobowości, gdyż największą sztuką jest w pełni wykorzystać własny potencjał, a nie przerabiać się na osoby, którymi nigdy nie będziemy.

Jednak oprócz porad dotyczących wizerunku organizujesz też szkolenia. O jakiej tematyce?

Jako stylistka prowadzę również szkolenia lifestylowe dla kobiet z zakresu kreowania wizerunku osobistego oraz zawodowe dla osób, które chciałyby rozszerzyć swój obszar działania o osobistą stylizację i rozpocząć pracę jako doradca wizerunku, kolorysta czy stylista.  Aby dotrzeć tam, gdzie nie zawsze mogę dojechać prowadzę też webinary modowe, piszę bloga. Jestem autorką trzech książek na temat profesjonalnego kreowania wizerunku. „Kreowanie wizerunku część I KOLOR”„Kreowanie wizerunku część II KSZTAŁT”, „Kreowanie wizerunku część III STYL”. I 13 ebooków na temat wizerunku, planowania garderoby oraz osobistego stylu. Poza doradztwem wizerunkowym specjalizuję się  w szkoleniach z zakresu dress code i etykiety w biznesie zarówno w środowisku polskim jak i wielokulturowym. Prowadzę coachingi  i audyty wizerunkowe, wspierając świat biznesu w pracy nad nowym wizerunkiem. Wszystko o czym mówię znajdziesz na www.dominikazaborowska.pl

Niedługo jedno z nich odbędzie się również w Białymstoku. Opowiedz nam proszę o nim.

Pozwolisz, że zamiast omawiać  agendę  powiem tak:
„ kupujesz, kupujesz, kupujesz, a i tak nie masz się w co ubrać lub na co dzień wyglądasz przeciętnie. Może nie chodzi o to, „ile” masz ubrań w swojej szafie, ale przede wszystkim „co” ją wypełnia?
Co powiesz na…

• zamiast setek ubrań – kilka, ale naprawdę przemyślanych, dzięki którym zabłyśniesz gdziekolwiek się nie pojawisz;
  • zamiast nałogowego kupowania – doświadczanie mody i branie z niej tylko tego co jest zgodne z Tobą;
  • zamiast „tanio i dużo” – minimalizm ale w wersji de luxe.

Jeśli chociaż przez chwilę poczułaś, że chcesz  zapraszam Cię  na spotkanie. Zostań własną stylistką. Podczas spotkania przyjrzysz się sobie uważnie ale i życzliwie. Odkryjesz swoje atuty i nauczysz się je podkreślać za pomocą kolorów, fasonów, linii i akcentów. Dowiesz się  na co zwracać uwagę podczas zakupów i jak przy małym budżecie wyglądać zjawiskowo.  Mam nadzieję, do zobaczenia  8 grudnia.

Dziękujemy.

Już 8 grudnia odbędą się warsztaty organizowane przez COGNITIO – Białostockie Centrum Przedsiębiorczości i Szkoleń, które poprowadzi Dominika Zaborowska.

Źródło:
Klik