• To event minęło.

ZADANIA ORGANÓW PROWADZĄCYCH SZKOŁY I PLACÓWKI OŚWIATOWE WYNIKAJĄCE Z NOWELIZOWANYCH PRZEPISÓW

Styczeń 18 | 10:00 - 15:00

Cel szkolenia: Zapoznanie ze zmianami wprowadzonymi znowelizowanymi przepisami dotyczącymi awansu zawodowego, doskonalenia zawodowego nauczycieli, oceny pracy, wynagradzania oraz czasu pracy nauczycieli.

Zdobycie wiedzy na temat zakresu kompetencji poszczególnych organów jst w procesie prowadzenia szkół i placówek oświatowych.

Adresaci: Pracownicy organów prowadzących szkoły oraz placówki oświatowe, a także pracownicy zespołów ekonomiczno-administracyjnych obsługujących szkoły i placówki.

Prowadzący: Główny specjalista ds. oświaty w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce. Zajmuje się realizacją spraw z zakresu zadań i uprawnień organu prowadzącego placówki oświatowe jako pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Oświaty. Trener szkoleń z zakresu oświaty i administracji. Wykładowca w szkołach dla dorosłych. Posiada certyfikat doradcy zawodowego. W swoim życiu zawodowym pełniła również obowiązki dyrektora szkół niepublicznych. Autorka książki: „Profesjonalny sekretariat w placówce oświatowej”, Wyd. Presscom Wrocław, 2016 oraz publikacji z zakresu oświaty. Pracowała jako ekspert w zakresie przygotowania koncepcji szkoleń dla pracowników jst w ramach Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. Jest członkiem Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika w Ostrołęce oraz Zarządu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Ostrołęce.

Program:

1. Podstawy prawne wykonywania zadań z zakresu oświaty przez jst – zakres kompetencji poszczególnych organów.

2. Stanowienie prawa miejscowego – przykłady uchwał i zarządzeń wydawanych przez poszczególne organy jst. wynikających z prawa oświatowego.

3. Realizacja poszczególnych zadań organu prowadzącego w zakresie:

awansu zawodowego nauczycieli – wprowadzone zmiany w zakresie przeprowadzania egzaminów, zabezpieczenia środków na wynagrodzenia ekspertów itp.

wynagradzania nauczycieli – tworzenie regulaminu wynagradzania nauczycieli,

doskonalenia zawodowego nauczycieli – zasady tworzenia i dysponowania funduszem na dofinansowanie doskonalenia zawodowego nauczycieli – wprowadzone zmiany,

rozliczania tygodniowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli – wprowadzanie zasad wynikających z art. 42 ust. 7 Karty Nauczyciela,

pomocy zdrowotnej dla nauczycieli – tworzenie regulaminu przyznawania pomocy finansowej,

oceny pracy dyrektora szkoły lub placówki,

zatwierdzania arkuszy organizacyjnych szkół.

4. Inne zadania.

5. Przykładowe orzecznictwo dotyczące omawianych zagadnień.

6. Dyskusja i wymiana doświadczeń uczestników szkolenia.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

– cena zawiera: materiał szkoleniowe, notes, długopis, przerwa kawowa oraz lunch dla każdego uczestnika
– zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. ze zmianami w przypadku, gdy udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publ. wystawiamy fakturę zwolnioną z podatku VAT.,

– w razie braku potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia na adres podany w karcie zgłoszenia zalecamy kontakt telefoniczny celem upewnienia się, że zgłoszenie dotarło

Styczeń 18
Wydarzenie Tagi: