• To event minęło.

7 lutego 2019 | 10:00 - 15:00

Szkolenia - Cognitio Centrum Przedsiębiorczości i Szkoleń

Prowadzący:

administratywista, ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, od 10 lat pracuje w urzędach samorządowych (m.in. w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy i Urzędzie Miasta Płocka) i rządowych (Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie). Od 17 lat działa w sektorze pozarządowym. Prowadził własną organizację pozarządową prowadzącą wiele jednostek organizacyjnych. Obecnie aktywnie działała m.in. w Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Federacją Organizacji Pozarządowych “Pomocni Mazowszu”. Szkolił w całej Polsce przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów z pozyskiwania środków, ochrony danych osobowych, zmian w prawie, wprowadzania narzędzi partycypacyjnych. Jest w nich między innymi administratorem bezpieczeństwa informacji i osobą pozyskującą środki. Pełni również funkcje w ciałach dialogu społecznego. Jest współprzewodniczącym Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Województwa Mazowieckiego, przewodniczącym Konwentu Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego oraz członka prezydium Komisji Dialogu Społecznego ds. Edukacji przy urzędzie m.st. Warszawy. Pracuje w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej w Siedlcach oraz Lokalnej Grupie Działania Ziemi Siedleckiej.

Adresaci:

Samorządowcy i NGO.

Program:

1. Oferta realizacji zadania publicznego:

a)aspekty formalne wypełniania oferty,

b)logika konstruowania oferty

c)rezultaty, mierniki – jak organizacja powinna to planować?

d)tworzenie kosztorysu do oferty

e)załączniki do oferty

f)ocena merytoryczna i formalna

2. Umowa o realizację zadania publicznego:

a)umowa jako ramowy wzór

b)przekładanie kosztorysu do oferty

c)możliwe przesunięcia środków

d)prawo zamówień publicznych

e)udowadnianie rezultatów

f)ochrona danych osobowych

3. Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego:

a)merytoryczne podsumowanie