• To event minęło.

MARKETING TERYTORIALNY: Promocja gminy poprzez usługi, kulturę, turystykę i produkt regionalny. Budowanie marki.

12 lutego 2019 | 10:00 - 15:00

1. Czym jest marketing terytorialny?

– Definicja: teoria i praktyka,

Podstawy marketingu terytorialnego:

a) Wybór i kształtowanie rynku – jak się za to zabrać?

b) Przeprowadzenie badań rynkowych,

c) Spójne oddziaływanie na rynek (marketing mix);

d) Planowanie działań rynkowych,

e) Kontrola skuteczności działań w ramach marketingu terytorialnego.

Promocja gminy w internecie:

a) newslettery – jakie newslettery wysyłać, by docierały do dziennikarzy i wywierały właściwy efekt?

b) Social media jako efektywne narzędzie komunikacji (Twitter, Instagram, Facebook, Goldenline, Linkedin):

częstotliwość publikacji postów;

– redagowanie czytelnych, przekonujących komunikatów;

– wykorzystywanie multimediów;

– budowanie bazy kontaktów;

– organizowanie konkursów;

– korespondencja z użytkownikami;

– media społecznościowe jako wsparcie działań w sytuacjach kryzysowych (“czarny PR”);

– reklama na Facebooku;

– reklama Google AdWords.

c) jak zrobić przejrzystą, komunikatywną stronę internetową:

– analiza wybranych przykładów witryn www;

– opracowanie planu działań związanych ze stronami prowadzonymi przez uczestników szkolenia;

– pozycjonowanie strony internetowej (Search Engine Marketing, Search Engine Optimization).

Wizerunek gminy/regionu:

– materiały promocyjne a spójność marki;

– omówienie strategii promocyjnych miast i regionów;

– analiza dotychczasowych strategii promocyjnych gmin reprezentowanych przez uczestników.

Produkt regionalny jako brand. Filozofia promocji brandu:

– Logotyp, „mit założycielski” firmy, storytelling, public relations – budowanie spójnej strategii promocyjnej.

– Przykłady dobrych i złych realizacji strategii promocyjnej produktu regionalnego.

– Efektywne źródła informacji. Narzędzia wsparcia – omówienie.

Czy warto (i dlaczego) prowadzić bloga?

Przegląd i omówienie bezpłatnych narzędzi blogerskich (m. in. WordPress).

Bezpłatne narzędzia do analizowania skuteczności strategii promocyjnej:

– Google Analytics,

– Power Editor (Facebook),

– Google Alert,

– Sotrender.

Prowadzący:  dziennikarz, publicysta, trener rozwoju osobistego i zawodowego, specjalista ds. wizerunku, PR i marketingu. Współpracował z wieloma instytucjami publicznymi i organizacjami pozarządowymi, w tym z: Urzędem Marszałkowskim w Białymstoku, Białostocką Fundacją Kształcenia Kadr, Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej, Związkiem Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego i Książnicą Podlaską w Białymstoku.

Informacje organizacyjne:
1. Zgłoszenie można wycofać mailem, lub telefonicznie na 3 dni robocze przed planowanym terminem szkolenia. W przypadku wycofania zgłoszenia po tym terminie ośrodek może obciążyć instytucje delegujące kosztami ww. szkolenia.
2. Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. ze zmianami  w przypadku, gdy udział w szkoleniu jest opłacane ze środków publ. wystawiamy fakturę zwolnioną z podatku VAT. Faktury wystawiane są w dniu szkolenia standardowo z terminem płatności 7 dni i wręczane uczestnikom szkolenia wraz z materiałami szkoleniowymi.
3. W razie braku potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia telefonicznie bądź mailowo zalecamy kontakt telefoniczny celem upewnienia się, że zgłoszenie dotarło.
4. Organizator zastrzega sobie prawo, zmiany lub odwołania terminu, w przypadku małej ilości zgłoszeń
5. Przy min. 2 osobach z jednej organizacji udzielamy rabatu – 15zł  dla każdej z osób lub za polecenie nas drugiej osobie, która zapiszę się na ten sam kurs również udzielamy dla każdej z osób rabatu -15zł.

12 lutego 2019
, ,

Olsztyn
Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, Plac Gen. Józefa Bema 3 Olsztyn + Google Map