• To event minęło.

Dofinansowanie pracodawcom przez gminy kosztów kształcenia młodocianych pracowników.

19 października 2018 | 10:00 - 15:00

| 390zł + VAT

Adresaci szkolenia:

Szkolenie adresowane jest do pracownicy w urzędach gmin zajmujących się udzielaniem dofinansowania dla pracodawców, którzy zawarli z młodocianymi umowę w celu przygotowania zawodowego.

Korzyści z udziału w szkoleniu

Celem szkolenia jest uzupełnienie i uporządkowanie wiedzy z zakresu udzielania pracodawcom dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych pracowników, jako pomocy de minimis. Szczególny nacisk położony będzie na zmiany przepisów UE w tym zakresie.

1. Pracodawca, a pracownik młodociany.
  2. Cel zatrudniania młodocianych.
  3. Warunki jakie muszą spełnić pracodawcy, ubiegający się o dofinansowanie kosztów kształcenia.
  4. Umowa w celu przygotowania zawodowego
  5. Wymogi formalne wniosku o dofinansowanie.
  6. Zasady i tryb przyznawania pracodawcom dofinansowania do kosztów kształcenia w tym zasady ustalania wysokości dofinansowania.
  7. Dofinansowanie jako pomoc de minimis.
  8. Stosowanie przepisów Kpa w sprawach dotyczących przyznawania pracodawcom dofinansowania do kosztów kształcenie.
  9. Najczęstsze uchybienia organów I instancji w świetle orzecznictwa SKO oraz sądów administracyjnych

Informacje o wykładowcy:

Od osiemnastu lat naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym, twórca i organizator nowatorskiego systemu  zarządzania szkołami, współpracuje z wieloma podmiotami w zakresie organizacji oraz prowadzenia szkoleń i kursów o tematyce wdrażania nowych rozwiązań prawnych w oświacie oraz prawa oświatowego w praktyce, certyfikowany specjalista w zakresie systemu zarządzania jakością w edukacji, odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej

19 października 2018
390zł + VAT