Akademia KADR I PŁAC dla początkujących.

27 maja 2019 | 10:00 - 15:00

| 410+VAT

Prowadzący
Menager, specjalista prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, wynagrodzeń i świadczeń z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa.
Absolwentka studiów podyplomowych o kierunkach: Nowoczesne Zarządzanie Kadrami, Zarządzanie w Sektorze Publicznym , Mediator of biznes, Coaching trenerski i biznesowy oraz licznych kursów i szkoleń w tej tematyce.
Doświadczony praktyk z wieloletnim stażem pracy w dziale kadr i płac, zajmujący się na co dzień zagadnieniami związanymi z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych oraz wynagrodzeniami z tytułu umowy o pracę i umów cywilnoprawnych, oraz zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.
Nauczyciel w szkołach policealnych na kierunku rachunkowość – wynagrodzenia i podatki , trener i wykładowca szkoleń w zakresie Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych , wynagrodzeń i podatków.
Cel szkolenia

Poznanie zasad teoretycznych oraz praktycznych prawidłowego naliczania list płac ,obliczania zasiłków z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wyliczanie wynagrodzenia z tytułu umów cywilnoprawnych jak i prawidłowego potrącania z wynagrodzeń.

Szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących w zajmowaniu się problematyką płacową, jak i dla osób które posiadają już podstawową wiedzę w tym zakresie i są zainteresowane jej poszerzeniem.
Szkolenie zostanie również przedstawione w formie prezentacji multimedialnej uzupełnionej o przykłady i warsztaty dzięki którym uczestnicy szkolenia będą mogli w praktyczny sposób poznać zastosowanie obecnie obowiązujących przepisów a także podzielić się między sobą doświadczeniem w zakresie omawianej problematyki.
W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań wykładowcy dotyczących omawianej tematyki.

ZAGADNIENIA SZKOLENIA

I Wynagrodzenie ze stosunku pracy
a) Zasady przechowywania list płac
b) Elementy składowe listy płac
c) Skala podatkowa od 20178 r.
d) Składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, FP, FGŚP
e) Ograniczenie składek ZUS
f) Koszty uzyskania przychodów w 2018 roku
g) Wynagrodzenie minimalne
h) Ustalanie wyrównania do minimalnego wynagrodzenia
i) Terminy wypłaty wynagrodzeń a regulamin wynagradzania
j) Zasady wyliczania wynagrodzenia brutto-netto
 Ustalenie kwoty brutto
 wyliczenie wysokości składek na ubezpieczenia społeczne
 wyliczenie wysokości składek na ubezpieczenia zdrowotne
 ustalenie zaliczki na podatek dochodowy
k) Wyliczanie wynagrodzenia za przepracowaną część miesiąca (urlop bezpłatny, zatrudnienie/zwolnienie w trakcie miesiąca itp.)
l) Wyliczenie wynagrodzenia przy różnych rodzajach absencji w jednym miesiącu
m) Wyliczenie wynagrodzenia – Zmiana etatu w trakcie miesiąca
n) Wyliczenie wynagrodzenia – Zmiana wynagrodzenia w trakcie miesiąca
o) Wynagrodzenie za nadgodziny – zasady wyliczania
p) Dodatek za pracę w godzinach nocnych- zasady wyliczania
q) Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy
r) Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy
s) Zastosowanie zasad obowiązujących przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy
t) Wynagrodzenie za czas nieobecności usprawiedliwionej (urlop okolicznościowy, dni 188 kp., itp.)
u) Naliczenia świadczenia; zwolnienie ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia umowy o pracę.

II . Wynagrodzenie chorobowe oraz świadczenia z ubezpieczenia chorobowego w razie choroby i macierzyństwa.

1. Przyjmowanie okresu, z którego zostanie ustalona podstawa wymiaru zasiłków
2. Składniki przyjmowane do podstawy wymiaru
a / wypłacane za okres nie dłuższy niż miesiąc
b / wypłacane za okres dłuższy niż miesiąc
c / wypłacane za roczny okres
3. Wpływ zmiany wysokości wynagrodzenia oraz wymiaru czasu pracy na podstawę obliczanego zasiłku
4. Zasady postępowania przy wypłacie zasiłków
5. Ustalanie kwoty podwyższenia zasiłku macierzyńskiego

6. Naliczanie wynagrodzenia chorobowego krok po kroku
7. Naliczanie zasiłku chorobowego krok po kroku
8. E-zwolnienia do 30.06.2018

III Umowy zlecenie

2. Składki ZUS od umów zlecenia i umów o dzieło po zmianach – zbieg tytułu ubezpieczenia.
a) zasady wyliczania składek na ubezpieczenie społeczne od umów zlecenia;
b) minimalne wynagrodzenie z umów cywilnoprawnych a podstawa prawidłowych rozliczeń;
c) Treść oświadczenia składanego przez ubezpieczonego o innych tytułach do ubezpieczeń.

3. Opodatkowanie umów o dzieło i umów zlecenia podatkiem PIT:
a) koszty uzyskania przychodów w wysokości 20% – zasady wyliczania;
b) limit kosztów 50% – kiedy i dla kogo?

3. Wyliczanie wynagrodzenia z umów zleceni z ;
a) studentem
b) emerytem
c) własnym pracownikiem
d) z pełnym ZUS