Zimowe utrzymanie dróg publicznych, ulic oraz placów

Grudzień 15 | 10:00 - 15:00

winter-2404731_640

Celem szkolenia jest poszerzenie wiadomości na temat aktualnych przepisów w zakresie zimowego utrzymania dróg publicznych, ulic oraz placów, odpowiedzialności z tego tytułu  oraz  na temat stosowanych materiałów i sprzętu w robotach ZUD (zimowe utrzymanie dróg) oraz nowoczesnych technologii w ZUD. Szkolenie pozwala na poszerzenie znajomości problematyki  ZUD  oraz dotyczących  materiałów , sprzętu i nowoczesnych technologii w ZUD.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Urzędy Gmin, Starostwa Powiatowe , Zarządy Dróg Powiatowych , Zarządy Dróg Miejskich , Zakłady Gospodarki Komunalnej, Zarząd Dróg Wojewódzkich

Absolwent  Politechniki Krakowskiej. Obecnie pracownik  Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie na stanowisku Naczelnika Wydziału Inwestycji Drogowo-Mostowych , pracował również w Dyrekcji Okręgowej Dróg Publicznych w Krakowie.

Posiada uprawnienia budowlane bez ograniczeń  , a w czasie swojej pracy pełnił funkcje : drogomistrza , inspektora nadzoru i  obecnie naczelnika wydziału inwestycji.

Szkolenia z  dziedziny drogownictwa(zimowe utrzymanie dróg , remonty  kapitalne i przebudowy nawierzchni , roboty utrzymaniowe) prowadził od 2003 r. na terenie całego kraju,  a ponadto w 2011 r. prowadził  cykl szkoleń dla pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Łącznie przeprowadził ponad 100 szkoleń z w/w tematyki.

1.PODSTAWY PRAWNE
– Ustawa o drogach publicznych z dnia 21 marca 1985r ( Dz.U. z 2016 poz.1440 ze zm.)
-Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z dnia 13 września 1996r
( Dz. U. poz. 250 z 2016r ze zm.)
– Rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie rodzajów i warunków stosowania
środków jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach
(Dz.U. nr230 poz. 1960 z 2005r)
– Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16 poz. 93 z 1964r ze zm.)

2. OBOWIĄZKI ZARZĄDCÓW DRÓG I WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI , I ICH
ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA.

3. STANDARDY ZIMOWEGO UTRZYMANIA DRÓG (ZUD).

4. ORGANIZACJA I PROWADZENIE ZIMOWEGO UTRZYMANIA DRÓG.

5. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA (Dz.U. nr 230 poz. 1960 z 2005r)
w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków , jakie mogą być używane na drogach
publicznych oraz ulicach i placach”

6. MATERIAŁY STOSOWANE DO ZUD.

7. WPŁYW MATERIAŁÓW STOSOWANYCH W ZUD NA NAWIERZCHNIE
DROGOWE I PRZYRODĘ

8. SPOSOBY PROWADZENIA ZUD ORAZ SPRZĘT UŻYWANY DO ZUD

9. NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W ZUD (GPS , radary meteorologiczne , stacje