• To event minęło.

System SL 2014 – zajęcia warsztatowe rozliczania projektów współfinansowanych ze środków unijnych

Styczeń 16 | 10:00 - 15:00

| 355zł + VAT
stocksnap_jonmp7tpgk

Cele szkolenia:

Celem głównym oferowanego szkolenia jest poprawa efektywności w realizacji projektów współfinansowanych ze środków UE.

Do szczegółowych celów zajęć zaliczyć można przede wszystkim:

– Usprawnienie procesu rozliczeń projektów dofinansowanych z grantów unijnych;

– Skrócenie czasu oczekiwania na wypłatę kolejnej transzy przyznanego dofinansowanie;

– Zmniejszone ryzyko negatywnych wyników kontroli projektu przez Instytucje programowe i aparat skarbowy;

– Uniknięcie konieczności zwrotu niepoprawnie wykorzystanych lub nienależnie wypłaconych środków z dotacji;

– Podniesienie efektywności zarządzania zespołem / personelem projektu;

– Podniesienie potencjału w realizacji kolejnych projektów i zwiększenie możliwości absorpcji dodatkowych środków pomocowych.

Korzyści dla uczestników:

– Nabycie umiejętności rozliczeń środków publicznych;

– Sprawność w prowadzeniu wyodrębnionej ewidencji księgowej na potrzeby projektów dofinansowanych z grantów unijnych;

– Zasady skutecznego rozliczania realizacji Umowy o dofinansowanie

– Opanowanie zasad rozliczania kosztów osobowych i rzeczowych

– Weryfikacja zasadności rozliczanych wydatków oraz badanie efektywności kosztowej projektu

– Zapoznanie się z przykładami naruszeń zasad rzetelnej i przejrzystej gospodarki finansowej projektu

– Nauka skutecznego zarządzania zespołem zadaniowym.

Konsultant i autor kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych dla firm i jednostek samorządu terytorialnego. W swoim dorobku wykazać się może doświadczeniem w zakresie takich programów pomocowych jak PHARE, SAPARD, SPO WKP, ZPORR, INTERREG oraz Mechanizmy Finansowe EOG (w ramach perspektywy finansowej UE na lata 2004-2006), a także 16 Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), POKL/POWER, POIG/POIR, POIIŚ oraz PROW w ramach perspektyw finansowych na lata 2007-2013 oraz 2014-2020. Pracował w największych i w najskuteczniejszych firmach konsultingowych w Polsce na stanowiskach Dyrektora Regionalnego, Kierownika Oddziału, Kierownika Działu Projektów Finansowych i Project Managera. Od 2008 r. z powodzeniem rozwija swoją działalność gospodarczą.

WYKSZTAŁCENIE: wyższe w dziedzinie integracji europejskiej oraz podyplomowe w dziedzinie rachunkowości i kontroli finansowej.

Program:

1. Wprowadzenie do systemu SL2014

– Podstawowe definicje i obowiązki umowne w zakresie systemu SL2014.

– Nadawanie i cofanie uprawnień do obsługi systemu

– Logowanie w systemie:

a) Profil ePUAP.

b) Certyfikat kwalifikowany

c) Login i hasło.

– Przewodnik, pomoc, układ graficzny i nawigacja systemu.

– Obsługa i edycja projektu

– Dane użytkownika.

– Menedżer kolumn i narzędzia dostępne użytkownikowi.

1. Podstawowe funkcjonalności systemu SL2014 na etapie zarządzania projektem

– Korespondencja w systemie.

– Harmonogram płatności.

– Monitoring postępu i uczestników projektu.

– Eksport i import danych.

– Personel projektu.

– Zamówienia publiczne.

1. Sposób obsługi i składania Wniosku o płatność w systemie SL2014

– Wniosek o płatność – utworzenie i rejestracja wniosku.

– Obsługa wniosku częściowego i końcowego.

– Sposób obsługi Załączników.

– Korekta wniosku o płatność.

– Wycofanie wniosku o płatność.

1. Instrukcja wypełniania Wniosku o płatność w perspektywie na lata 2014-2020

– Terminy składania Wniosku o płatność

– Rodzaje i funkcje Wniosków o płatność

– Uproszczone formy dokonywania rozliczeń: stawki jednostkowe i metody ryczałtowe

– Okres sprawozdawczy

– Postęp rzeczowy – wskaźniki, rezultaty, problemy w realizacji.

– Postęp finansowy – dokumenty, ryczałt, korekty i źródła finansowania.

– Wykazywanie dochodu w projekcie

– Załączniki do Wniosku o płatność

– Typowe błędy w toku procesu rozliczeń

1. Dyskusja końcowa, pytania, konsultacje.

Informacje organizacyjne:

1. przy min. 2 osobach z jednej organizacji udzielamy rabatu – 15 zł/osoba.
  2. cena zawiera zapewnienie materiałów szkoleniowych, przerwy kawowej, lunch oraz materiałów piśmienniczych.
  3. zajęcia prowadzone są przeze mnie w formie: prezentacji PP, druków warsztatowych (wydruki wniosku o płatność i zadań rozliczeniowych), rzeczywistej pracy w systemie SL2014 prowadzonej na prywatnym profilu trenera.

Styczeń 16
355zł + VAT