Rozwój umiejętności interpersonalnych w pracy kierownika w urzędzie

29 stycznia 2018 | 08:00 - 16:00

8157673934_fa94429a3b_z

Praktyczny 1-dniowy warsztat z zakresu wzmocnienia kompetencji kierowniczych

Cel szkolenia:

• Poznanie najważniejszych narzędzi komunikacyjnych ułatwiających zarządzanie pracownikami
  • Dostosowanie stylu zarządzania do etapu rozwoju pracownika
  • Zidentyfikowanie swoich mocnych stron oraz obszarów do rozwoju oraz wytyczenie dalszych własnych celów rozwojowych

Do kogo skierowane?

• Kadra kierownicza

Metodyka: Szkolenia odbywają się głownie w formie wykładowo- warsztatowej, aby poza wiedzą teoretyczną umożliwić uczestnikom nabycie praktycznych umiejętności. Stosowane metody: dyskusja moderowana, interaktywny wykład, ćwiczenia w parach i podgrupach, filmy.

Korzyści udziału w szkoleniu:

• Zwiększenie samoświadomości w obszarze umiejętności kierowniczych
  • Udoskonalenie sztuki komunikacji a tym samym osiąganie wytyczonych celów poprzez lepsza współpracę w zarządzanym zespole
  • Podniesienie pewności siebie w relacjach z podwładnymi
  • Wywieranie pozytywnego wpływu na rozwój pracowników
  • Lepsza organizacja pracy dzięki usprawnieniu delegowania zadań

Prowadzący: Agnieszka Szponar

Certyfikowany Coach ICC, Trener, Absolwentka Studiów Podyplomowych Psychologia Pozytywna na Uniwersytecie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie, Coach i Mentor Biznesu w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, przedsiębiorca. Specjalizuje się w obszarze komunikacji, motywacji, pracy zespołowej i rozwoju kompetencji przywódczych. Ukończyła kurs Mediatora w Fundacji Inicjatyw Społecznie Odpowiedzialnych FISO.

Program 1-dniowego szkolenia:

FUNKCJE KIEROWNICZE W ZARZąDZANIU PERSONELEM

1. Najważniejsze aspekty w pracy kierownika.
  2. Style zarządzania. Poznanie swojego stylu zarządzania
  3. Etapy rozwoju pracownika a interwencje kierownika.

KOMUNIKACJA I RELACJA JAKO KLUCZ SKUTECZNEJ ROZMOWY Z PRACOWNIKIEM

1. Podstawowe aspekty komunikacji:
  • Aktywne słuchanie
  • Parafraza
  • Rola pytań w pracy z ludźmi
  1. Style komunikacji i ich zastosowanie w pracy z podwładnymi.
  • Zidentyfikowanie swojego stylu i związane z tym szanse i zagrożenia.
  • Rozpoznanie stylów swoich najbliższych współpracowników, aby zrozumieć i skuteczniej do nich docierać.
  1. Narzędzia komunikacyjne kierownika:
  • Delegowanie i zlecanie zadań.
  • Formułowanie celów.
  • Model GROW jako skuteczne narzędzie ułatwiające prowadzenie rozmów zorientowanych na podejmowanie działań.
  1. Udzielanie informacji zwrotnej
  • Informacja wzmacniająca
  • Informacja rozwijająca
  1. Koło kompetencji kierowniczych.
  • Mocne strony i obszary do rozwoju.
  • Wyznaczenie dalszego kierunku do rozwoju.

29 stycznia 2018

Gdańsk