• To event minęło.

Przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy

9 marca 2018 | 10:00 - 15:00

| 355zł

Cele i korzyści wynikające ze szkolenia:
*Pozyskanie przez uczestników szkolenia wiedzy o społecznych, psychologicznych, prawnych i etycznych aspektach mobbingu.
*Nabycie umiejętności identyfikacji sytuacji mobbingu i dyskryminacji w miejscu pracy i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w tym zakresie.
*Zdobycie wiedzy o sposobach reagowania na mobbing i zachowaniach mobberów oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji.
*Doskonalenie kompetencji w efektywnym komunikowaniu się, budowaniu przyjaznej i życzliwej atmosfery w środowisku pracy.

Adresaci szkolenia:  Szkolenie jest adresowane do wszystkich osób czujących dyskomfort w pracy i życiu codziennym; kadry zarządzającej zakładem pracy, pracowników działów kadr itp.

Metody pracy, które zastosujemy podczas szkolenia:
Zajęcia prowadzone są w oparciu o aktywne zaangażowanie uczestników z możliwością wykorzystania takich technik pracy jak: dyskusja, praca w podgrupach, burza mózgów, analizy studium przypadku, ćwiczenia aranżowane, wykład interaktywny.

Socjolog, kulturoznawca; konkursowy prelegent TWP. Wykładowca, szkoleniowiec, trener, coach. autor wielu programów edukacyjnych, szkoleniowych i badawczych.

Z bogatym doświadczeniem zawodowym w dziedzinach organizacji i kierownictwa ( organizator i realizator imprez ogólnopolskich, dyrektor w agencjach reklamowych, prezes organizacji pozarządowych i 2 spółek z o. o. ). Osoba medialna ( wywiady, opinie i diagnozy w mediach, praca w zespołach filmowych, dyrektor m. in. Studium Twórczości i Międzynarodowego Studium Dziennikarskiego, rekruter, juror w wielu konkursach, uczestnik komisji egzaminacyjnych ).

Ekspert z zakresu komunikacji społecznej. W ramach prowadzonych szkoleń specjalizuje się w dziedzinach : komunikacja, kompetencje menedżerskie, negocjacje, profesjonalna obsługa klienta, sztuka autoprezentacji, marketing i zarządzanie, rozwiązywanie konfliktów, zarządzanie: czasem , zmianą; telemarketing, asertywność, kreatywność.

W dorobku : ponad 7.800 godzin zrealizowanych wykładów, szkoleń, warsztatów , coachingów, eventów m. in.dla kadry kierowniczej różnych szczebli i osób zarządzających firmami i instytucjami, przedstawicieli handlowych, urzędników państwowych, pracowników administracji, bankowców, polityków, lekarzy.

Prowadzenie warsztatów i szkolenia w ramach m. in. UNIVERS Konsulting-Edukacja, Akademii Liderów, Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, Szkolenia Łódź, Akademii Potencjału Twórczego, AMADEO, Ośrodka Edukacji, Instytutu NAO, FPL Consultant, Agencji Promocji Kadr, Stowarzyszenia Autorów Programów Edukacyjnych, , Bankowego Ośrodka Doradztwa i Edukacji, CE ORLEN.

Zajęcia zrealizowane m. in. dla : boco Polska, Olimpia, InterGroclin, Donau Design, Vector, Jean Mueller Polska, Philips, Geant, Siemens, Galika, ProMotor, Mediadress, EVER, PROFI, Wandalex S.A, AMADEUS, STOMIL, TOTALIZATOR SPORTOWY, Poczta Polska, Rolimpex Nasiona, DATA , ORLEN, AGROFARM, KMP w Łodzi, Sąd Rejonowy w Pabianicach, Starostwo Powiatowe w Sierpcu, ARIMR.

1. Oznaki i cel mobbingu, dyskryminowania i molestowania
1.1.Czy istnieje terror psychiczny w miejscu pracy?
1.2. Ofiara i prześladowca / nękanie, tyranizowanie,
sprzysiężenie/
2. Charakterystyka i skala zjawiska
2.1. Przyczyny i organizacyjne odniesienia mobbingu i dyskryminacji
/ bierny przełożony, konfliktogenne zarządzanie, niedowład organizacyjny /
2.2. Typologia technik mobbingu wg H. Leymanna- Jak rozpoznawać i eliminować?
2.3. Trzy fazy mobbingu- umiejętność wczesnego reagowania
2.4. Molestowanie jako nadużycie stosunku zależności służbowej w miejscu pracy.
2.5. Dyskryminacja w trakcie trwania umowy o pracę- w prawach, obowiązkach, wynagrodzeniach i odpowiedzialności pracownika
2.6. Portret psychologiczny prześladowcy
3. Koszty mobbingu i dyskryminacji
3.1. Skutki dla ofiary i firmy
3.2. Aspekty medyczne i leczenie / PTSD, leczenie w klinikach/
4. Zapobieganie mobbingowi- skuteczne metody
4.1. Przeciwdziałanie roli kozła ofiarnego
4.2. Stawianie oporu przy pierwszych oznakach mobbingu
4.3. Zadania kadry kierowniczej i personelu organizacji w profilaktyce mobbingu i przeciwdziałaniu przejawom dyskryminacji.
5. Prawne i etyczne aspekty mobbingu i dyskryminacji w miejscu pracy- odpowiedzialność i obowiązki
6. Doskonalenie sztuki komunikowania się w zbudowaniu w firmie atmosfery sprzyjającej współpracy i efektom ekonomicznym

6.1. Praktyczne wykorzystanie środków werbalnych i języka ciała
6.2. Efektywne uczestniczenie w spotkaniach i rozmowach w miejscu pracy
~kontekst spotkania/miejsce, strój, rekwizyty, zachowanie/
~pytania/zastosowanie/ i dyskusja- przestrzeganie reguł
~budowanie sprzężenia zwrotnego; eliminowanie konfliktów
~konstruowanie efektu finalnego
~dobre maniery- etykieta i atmosfera zrozumienia i akceptacji w firmie

7. Działania antymobbingowe w firmie- rozpoznawanie i zwalczanie mobbingu i dyskryminacji- Podsumowanie szkolenia.

9 marca 2018
355zł