Prowadzenie akt osobowych i pozostałej dokumentacji pracowniczej

Grudzień 13 | 10:00 - 15:00

6721198_c5b0e9a009_z

Cel szkolenia:

1. Podniesienie ogólnego i szczegółowego – związanego z tematyką szkolenia – poziomu wiedzy uczestników z zakresu prawa pracy

2. Poinformowanie o zmianach w przepisach kodeksu pracy i ustaw z zakresu prawa pracy

Korzyści dla uczestników:

1. Zaktualizowanie wiedzy z zakresu przepisów kodeksu pracy  i ustaw z zakresu prawa pracy

2. Podniesienie ogólnego poziomu wiedzy z zakresu prawa pracy  i umiejętności rozwiązywania problemów z tego zakresu wymaganych od pracownika ds. kadrowych

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Pracownicy działów osobowych, właściciele firm

Radca prawny zatrudniony w uczelni niepublicznej oraz prowadzący własną kancelarię,  z dużym doświadczeniem szkoleniowym (szkolenia dla pracowników uczelni, samorządowych, służby cywilnej) dydaktycznym (zajęcia dla studentów prawa i uczestników studiów podyplomowych – administracja)  oraz procesowym (w szczególności prawo pracy i ubezpieczeń społecznych)

Program szkolenia

1. prowadzenie dokumentacji pracowniczej – podstawy prawne (nowe Rozporządzenie !), zawartość, zasady postępowania, informacje, których można żądać od kandydata do pracy i pracownika, ochrona danych osobowych oraz ćwiczenia dotyczące sporządzania  dokumentów znajdujących się w aktach osobowych:

2. umowa o prace – wymagana treść i moment podpisania umowy

3. oświadczenia, które powinien złożyć pracownik

4. zawieranie umowy o pracę na okres próbny

5. umowy terminowe po zmianach – zawieranie, wypowiadanie, przepisy przejściowe

6. zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia

7. uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem

8. wystawianie świadectwa pracy (nowy wzór !)

9. prowadzenie ewidencji czasu pracy i urlopowej.

Grudzień 13

Katowice