Prawo pracy w roku 2018 – seminarium dla pracodawców i pracowników działów osobowych.

Styczeń 26 | 10:00 - 15:00

pobrane

Cel szkolenia:

1. Podniesienie ogólnego i szczegółowego – związanego z tematyką szkolenia – poziomu wiedzy uczestników z zakresu prawa pracy

2. Poinformowanie o zmianach w przepisach kodeksu pracy i ustaw z zakresu prawa pracy

Korzyści dla uczestników:

1. Zaktualizowanie wiedzy z zakresu przepisów kodeksu pracy  i ustaw z zakresu prawa pracy

2. Podniesienie ogólnego poziomu wiedzy z zakresu prawa pracy  i umiejętności rozwiązywania problemów z tego zakresu wymaganych od pracownika ds. kadrowych

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Pracownicy działów osobowych, właściciele firm

Radca prawny zatrudniony w uczelni niepublicznej oraz prowadzący własną kancelarię,  z dużym doświadczeniem szkoleniowym (szkolenia dla pracowników uczelni, samorządowych, służby cywilnej) dydaktycznym (zajęcia dla studentów prawa i uczestników studiów podyplomowych – administracja)  oraz procesowym (w szczególności prawo pracy i ubezpieczeń społecznych)

1. Przegląd ostatnich zmian w prawie pracy, w szczególności w zakresie:
1) zasad ustalania regulaminu wynagradzania i regulaminu pracy,
2) świadectw pracy,
3) współodpowiedzialności materialnej pracowników
4) terminów wniesienia odwołania do sądu pracy,
5) zatrudniania na podstawie umów cywilnoprawnych,
6) wynagrodzenia minimalnego.

2. Problemy związane z nawiązywaniem i rozwiązywaniem stosunku pracy:
1) umowa na okres próbny i umowy terminowe: problem kolejnych umów na czas określony,
2) informacje, których może żądać pracodawca od kandydata do pracy i od pracownika,
3) dopuszczalność zawarcia umowy cywilnoprawnej,
4) elastyczne formy zatrudnienia,
5) ochrona przed zwolnieniem
6) sposoby zakończenia stosunku pracy.

3. Wykonywanie czynności na podstawie umów cywilnoprawnych – kiedy wypłacać i jak potwierdzać:
1) wymogi co do umowy: treść, forma, określenie wynagrodzenia
2) ewidencja godzin a oświadczenie o ilości przepracowanych godzin
3) dla których zleceniobiorców ma zastosowanie stawka minimalna.

4. Obowiązki pracodawców i pracowników w trakcie trwania stosunku pracy, m.in.:
1) odpowiedzialność porządkowa i materialna pracowników,
2) problem mobbingu i dyskryminacji;
3) prowadzenie wymaganych prawem ewidencji

5. Rozwiązanie stosunku pracy:
1) uzasadnione przyczyny wypowiedzenia,
2) grupy pracowników chronionych przed wypowiedzeniem
3) rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia: z winy pracownika oraz bez winy pracownika
4) sytuacja pracodawcy w przypadku rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika

6. Obowiązki pracodawcy w razie zakończenia stosunku pracy:
1) wystawienie świadectwa pracy, jego sprostowanie, wystawienie duplikatu świadectwa,
2) świadczenia pracodawcy związane z zakończeniem stosunku pracy

7. Omówienie zgłoszonych projektów ustaw „o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw”.

Styczeń 26

Katowice