Praktyczne aspekty stosowania zmienionych przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w działalności inwestycyjnej

15 stycznia 2018 | 10:00 - 15:00

6996991101_4fcacccb10_z

Cel szkolenia:

1. Przybliżenie zasad stosowania przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w planowaniu przestrzennym na obszarach gmin wiejskich i miast.

2. Interpretacja ostatnich przepisów dotyczących warunków zabudowy gruntów rolnych klas I-III.

3. Przybliżenie potrzeby uwzględniania problematyki ochrony gruntów rolnych i leśnych w działalności inwestycyjnej.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Pracownicy Urzędów gmin, prowadzący sprawy gospodarki przestrzennej oraz gospodarki nieruchomościami, pracownicy Starostw Powiatowych prowadzący sprawy ochrony gruntów rolnych i leśnych oraz ewidencji gruntów i budynków, pracownicy Urzędów Marszałkowskich prowadzący sprawy ochrony gruntów rolnych i leśnych.

Iwo Fisz – radca prawny specjalizujący się w prawie administracyjnym, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu. Doradza operatorom sieci gazowych i ciepłowniczych oraz wykonawcom sieci elektroenergetycznych w zakresie dotyczącym prawa nieruchomości i urządzeń przesyłowych. Prowadzi szkolenia dla urzędników administracji samorządowej i dla przedsiębiorców przesyłowych. Autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego. Prowadzi blogi prawnicze www.warunki-zabudowy.com.pl oraz www.inwestycjeprzesylowe.pl

PROGRAM SZKOLENIA:

1.     Ochrona gruntów rolnych i leśnych – uwagi ogólne
1.1    Przeznaczenie gruntów na cele nierolnicze i nieleśne
1.2.1    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
1.2.2    Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
1.2.3    Inne regulacje o cechach planistycznych
1.2    Stosowanie przepisu art. 7 ust. 2a ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych
1.3     Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej
1.4     Rekultywacja gruntów zdegradowanych i zdewastowanych
1.5    Sankcje za naruszenie przepisów ustawy

2.    Obrót gruntami rolnymi – wybrana problematyka ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego