Ustawa o ochronie gruntów rolnych i leśnych a działalność inwestycyjna- interpretacja najnowszych przepisów

Luty 26 | 10:00 - 15:00

6996991101_4fcacccb10_z

Cel szkolenia:

1. Przybliżenie zasad stosowania przepisów ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych w planowaniu przestrzennym na obszarach gmin wiejskich i miast.

2. Interpretacja ostatnich przepisów dotyczących warunków zabudowy gruntów rolnych .

3. Przybliżenie potrzeby uwzględniania problematyki ochrony gruntów rolnych i leśnych w działalności inwestycyjnej.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Pracownicy Urzędów gmin, prowadzący sprawy gospodarki przestrzennej oraz gospodarki nieruchomościami, pracownicy Starostw Powiatowych prowadzący sprawy ochrony gruntów rolnych i leśnych oraz ewidencji gruntów i budynków, pracownicy Urzędów Marszałkowskich prowadzący sprawy ochrony gruntów rolnych i leśnych.

Iwo Fisz – radca prawny specjalizujący się w prawie administracyjnym, były członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Toruniu. Doradza operatorom sieci gazowych i ciepłowniczych oraz wykonawcom sieci elektroenergetycznych w zakresie dotyczącym prawa nieruchomości i urządzeń przesyłowych. Prowadzi szkolenia dla urzędników administracji samorządowej i dla przedsiębiorców przesyłowych. Autor publikacji z zakresu prawa administracyjnego. Prowadzi blogi prawnicze www.warunki-zabudowy.com.pl oraz www.inwestycjeprzesylowe.pl

PROGRAM SZKOLENIA:

1.     Ochrona gruntów rolnych i leśnych – uwagi ogólne
1.1    Przeznaczenie gruntów na cele nierolnicze i nieleśne
1.2.1    Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego
1.2.2    Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
1.2.3    Inne regulacje o cechach planistycznych
1.2    Stosowanie przepisu art. 7 ust. 2a ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych
1.3     Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej
1.4     Rekultywacja gruntów zdegradowanych i zdewastowanych
1.5    Sankcje za naruszenie przepisów ustawy

2.    Obrót gruntami rolnymi – wybrana problematyka ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego
2.1    Zakres stosowania ustawy
2.2    Nabycie nieruchomości rolnej
2.3     Obowiązki związane z nabyciem nieruchomości rolnej
2.4     Uprawnienia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
2.5    Sankcje za naruszenie przepisów ustawy

3     Wybrane regulacje ustawy o lasach

4.    Podział nieruchomości rolnej lub leśnej

5.    Ustawa antywiatrakowa

6     Usuwanie drzew i krzewów z nieruchomości rolnych

7.     Podsumowanie

13. OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

1) Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest COGNITIO s.c., 15 – 604 Stanisławowo 36 d, NIP 542-324-43-21.
    2) Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zainteresowanemu informacji o usłudze.

Dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.) Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania oraz do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Dane osobowe będą przetwarzane aż do ewentualnego wycofania przez osoby zgody na przetwarzanie danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne w celu prowadzenia marketingu. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Luty 26

Warszawa Pankiewicza