PLANOWANIE PRZESTRZENNE PO NOWEMU – zmiany w 2018 roku

Styczeń 25 | 10:00 - 15:00

floor-plan-1474454_640

Głównym celem jest przekazanie niezbędnej wiedzy z zakresu planowania przestrzennego i zmian, które wejdą w życie w 2018 r.

Do kogo skierowane?
Warsztaty skierowane są w szczególności do urbanistów, architektów, administracji publicznej, samorządów terytorialnych, instytucji państwowych oraz wszystkich pracowników realizujących zadania związane z planowaniem przestrzennym i prawem budowlanym.

Kto będzie prowadzącym?
Marcin Rosegnal – prawnik, administratywista, urbanista, doktorant WSPiA Rzeszów, autor publikacji naukowych z zakresu prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony zabytków oraz postępowania administracyjnego. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, autor szkoleń z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań planistycznych, prowadzący szkolenia z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

1. Systemu planowania przestrzennego w Polsce – dotychczasowy stan, podstawy zmian.
2. Zmiany w ustawie o planowaniu przestrzennym i zagospodarowaniu przestrzennym po wejściu w życie nowego prawa wodnego.
1) Charakterystyka instytucji,
2) Przepisy przejściowe,
3) Wpływ zmian na system gospodarowania przestrzenią.
3. Nowe akty prawne – stan zaawansowania legislacyjnego – prezentacja rozwiązań:
1) Ustawa inwestycyjna:
a) Nowe rozwiązania prawne – cel i charakterystyka.
b) Zmiany proceduralne,
c) Nowe instrumenty planowania: obszar zabudowany, obszar zorganizowanego inwestowania,
d) Zmiany w sporządzaniu bilansu,
e) Przepisy przejściowe,
2) Ustawa obronnościowa:
a) Charakterystyka założeń i rozwiązań,
b) Porównanie dotychczasowych konstrukcji i nowych instrumentów,
c) Przepisy przejściowe;
3) Kodeks urbanistyczno – budowlany:
a) Założenia KUB,
b) Obecny stan prac legislacyjnych,
c) Prezentacja rozwiązań KUB w zakresie planowania przestrzennego,
4) Ustawa o organach administracji inwestycyjnej i nadzoru budowlanego:
a) Założenia – podział kompetencji,
b) Porównanie rozwiązań – stan dotychczasowy – planowane zmiany,
5) Zmiany w zakresie zawodu urbanisty.
4. Dyskusja.

Styczeń 25