Ocena pracy nauczyciela oraz dyrektora w świetle zmian Karty Nauczyciela

| 355zł + VAT
szkola

Cel szkolenia:

• Zapoznanie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi oceny pracy nauczyciela oraz dyrektora, w tym zmianami wynikającymi z nowelizacji Karty Nauczyciela.
  • Nabycie umiejętność sporządzania dokumentów związanych z oceną.
  • Zdobycie wiedzy na temat wymagań związanych z oceną pracy.

Adresaci szkolenia:

Dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, nauczyciele, pracownicy służb kadrowych, wszystkie osoby zainteresowane tematyką szkolenia.

Prowadzący:

Praktyk, pracuje na stanowisku głównego specjalisty ds. oświaty w starostwie powiatowym. Zajmuję się realizacją spraw z zakresu zadań i uprawnień organu prowadzącego placówki oświatowe.
Ceniony wykładowca i ekspert z listy edukatorów Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie w zakresie przygotowania koncepcji szkoleń dla pracowników jst, absolwentka seminarium doktorskiego Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego Uniwersytetu Warszawskiego, certyfikowany doradca zawodowy, specjalista w zakresie public relations, członek Ostrołęckiego Towarzystwa Naukowego im. Adama Chętnika, członek Zarządu Towarzystwa Wiedzy Powszechnej Oddział Regionalny w Ostrołęce.
Autorka książki „Profesjonalny sekretariat w placówce oświatowej”, Wyd. Presscom Wrocław, 2016 oraz autorka publikacji z zakresu oświaty na portalu EDURADA oraz wydawnictwa TiK.

Program:

1. Zapoznanie z obowiązującymi od 2018 roku przepisami prawa dotyczącymi oceny pracy nauczyciela wynikającymi z nowelizacji Karty Nauczyciela.

2. Ocena pracy zamiast ceny dorobku zawodowego.

3. Tryb dokonywania oceny pracy nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze:

– terminy dokonywania oceny,

– ocena z inicjatywy organów czy na wniosek zainteresowanego,

– czas na dokonanie oceny.

4. Nowy katalog ocen – korzyści i negatywne konsekwencje.

5. Rola rodziców w procedurze oceny pracy nauczyciela.

6. Zakres informacji zawartych w ocenie pracy nauczyciela.

7. Tryb postępowania odwoławczego oraz skład i sposób powoływania zespołu oceniającego do rozpatrzenia odwołania od oceny pracy.

8. Nowy obowiązek ustalenia regulaminu dokonywania oceny pracy.

9. Kryteria dokonywania oceny pracy nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, uwzględniające realizację planu zawodowego nauczyciela.

10. Wpływ oceny pracy na możliwość awansu zawodowego oraz wzrostu wynagrodzenia nauczyciela.

11. Dyskusja, wymiana spostrzeżeń, pytania.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

– cena zawiera przerwę kawową, lunch, materiały szkoleniowe i piśmiennicze (notes i długopis), wydanie certyfikatów oraz przykładowe wzory pism i formularzy,

– udzielamy rabatu – 15 zł/ osoba przy zgłoszeniach min. 2 osobowych z jednej organizacji,

– zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. ze zmianami w przypadku, gdy udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publ. wystawiamy fakturę zwolnioną z podatku VAT.

Styczeń 30
355zł + VAT