• To event minęło.

INWENTARYZACJA 2017- cel i rola w samorządowych jednostkach organizacyjnych

12 grudnia 2017 | 10:00 - 15:00

workbook-1205068_640

PROWADZĄCYM SZKOLENIE będzie prawnik, praktyk i teoretyk w dziedzinie prawa finansowego, a szczególnie procedur planowania budżetowego.  Absolwentka Wydziału Prawa  Uniwersytetu w Białymstoku, studia podyplomowe w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz w zakresie doradztwa podatkowego. Od 27 lat pracuje w administracji samorządowej, 17 lat na stanowisku związanym z kierowaniem zespołem w jednostce sektora finansów publicznych. Posiada doświadczenie jako prelegent na konferencjach i warsztatach z zakresu finansów publicznych i rachunkowości. Współautorka publikacji z zakresu podatków lokalnych i kontroli wewnętrznej. Odpowiedzialna za finanse i koordynację audytu wewnętrznego w jednostce sektora finansów publicznych.

Adresaci: Szkolenie skierowane jest do skarbików, głównych księgowych, pracowników działów finansowych, księgowych i ekonomicznych jednostek sektora finansów publicznych.

Cel szkolenia:  Celem szkolenia jest zwrócenie uwagi na obowiązki związane z  zasadami prawidłowego  zorganizowania, przeprowadzenia i rozliczenia  inwentaryzacji rocznej.

1. Podstawy prawne   w zakresie zasad inwentaryzacji obowiązujące w 2017 r.
2. Inwentaryzacja – definicja i jej rola w rachunkowości jednostek sektora finansów publicznych.
3. Poszczególne etapy inwentaryzacji.
4. Rodzaje inwentaryzacji oraz terminy i częstotliwość  ich przeprowadzania.
5. Metody przeprowadzania inwentaryzacji poszczególnych składników  majątkowych.
6. Osoby odpowiedzialne za prawidłowe przeprowadzenie inwentaryzacji – obowiązki kierownika jednostki oraz dyscyplina finansów publicznych w zakresie inwentaryzacji.
7. Zasady dokumentowania faktu przeprowadzenia i rozliczenia wyników inwentaryzacji.
8. Przeprowadzanie, rozliczanie i dokumentowanie wyników inwentaryzacji:
a) przygotowanie  inwentaryzacji,
b) opracowanie przepisów wewnętrznych w zakresie inwentaryzacji.
9. Składniki majątkowe podlegające inwentaryzacji metodą spisu z natury:
a) komisja inwentaryzacyjna i zespoły spisowe,
b) przebieg spisu z natury – krok po kroku,
c) różnice inwentaryzacyjne (zasady ewidencjonowanie i rozliczania różnic inwentaryzacyjnych).
10. Zasady odpowiedzialności pracowników za powstałe niedobory i szkody majątkowe.
11. Składniki majątku podlegające inwentaryzacji metodą uzgodnienia oaz weryfikowania sald.
12. Zasygnalizowanie  nieprawidłowości dotyczących  inwentaryzacji  – najczęściej występujących i kwestionowanych  przez służby   kontrolne.
13. Dyskusja wolne wnioski i zapytania.

13. OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

1) Informujemy, że Administratorem powyższych danych osobowych jest COGNITIO s.c., 15 – 604 Stanisławowo 36 d, NIP 542-324-43-21.
    2) Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zainteresowanemu informacji o usłudze.

Dane osobowe nie będą udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. 2016 r. poz. 922 z późn. zm.) Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania oraz do wycofania zgody w dowolnym momencie, przy czym cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność przetwarzania, którego dokonano na jej podstawie przed cofnięciem zgody. Dane osobowe będą przetwarzane aż do ewentualnego wycofania przez osoby zgody na przetwarzanie danych. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne w celu prowadzenia marketingu. Mają Państwo prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

12 grudnia 2017

Warszawa Pankiewicza