FORMY ORGANIZACJI DOWOZU DZIECI DO SZKÓŁ PO 1 STYCZNIA 2018 R.

15 stycznia 2018 | 10:00 - 15:00

transport 2

Celem szkolenia jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie związanym z organizacją dowozu dzieci do szkół i przedszkoli jak  również omówienie zmian o warunkach organizacji przewozu dzieci po 1 stycznia 2018 r.

Do kogo skierowane jest szkolenie?

Pracownicy gmin lub gminnych jednostek obsługujących jednostki oświatowe (szkoły, przedszkola) odpowiedzialni za organizację dowozu dzieci do szkół i przedszkoli.

adwokat, doktor nauk prawnych, członek Komisji Legislacyjnej Naczelnej Rady Adwokackiej; specjalista w dziedzinie prawa transportowego, spedycyjnego oraz z zakresu dochodzenia roszczeń o odszkodowanie i zadośćuczynienie; ekspert Polskiej Izby Spedycji i Logistyki; autor szeregu publikacji z zakresu międzynarodowego prawa przewozowego

PROGRAM:

1. Zadania jednostek samorządu terytorialnego w zakresie organizacji transportu publicznego wynikające z :
  • a) ustawy o samorządzie gminnym,
  • b) ustawy o systemie oświaty,
  • c) ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.
  1. Sposoby organizacji dowozu dzieci do szkół i warunki ich wykonywania:
  • a) przewozy otwarte,
  • b) przewozy zamknięte,
  • c) w drodze współdziałania.
  1. Procedura udzielenia zamówienia publicznego:
  • a) postępowanie przetargowe (tryb przetargowy lub koncesyjny),
  • b) postępowanie bezprzetargowe (bezpośrednie zawarcie umowy).
  1. Sposób przekazywania dopłat do biletów ulgowych:
  • a) w ramach umowy o świadczenie usług użyteczności publicznej,
  • b) weryfikacja wniosku operatora,
  • c) wniosek o przekazanie dotacji celowej.
  1. Istotne elementy umowy o realizację przewozów:
  • a) obowiązek zapewnienie opieki nad dziećmi,
  • b) dotacja celowa jako elementy rekompensaty finansowej,
  • c) termin przekazywania dotacji celowej.
  1. Dyskusja (pytania i odpowiedzi).

15 stycznia 2018

Kraków, Centrum Szkoleniowe Europrofes