FINANSOWANIE ZADAŃ OŚWIATOWYCH – ZADANIA JST NA 2018 ROK.

8 stycznia 2018 | 10:00 - 15:00

| 355zł + VAT
szkola

ADRESACI:

Wójtowie, burmistrzowie, starostowie, skarbnicy, wydziały edukacji, zeas-y, cuw-y, dyrektorzy szkół.

PROWADZĄCY:

Elżbieta Rabenda – wieloletni praktyk oświatowy w zakresie organizacji i zarządzania oświatą, specjalistka z zakresu tzw. prawa oświatowego. Od ponad dziesięciu lat sprawowała nadzór nad przekazywaniem jednostkom niepublicznym dotacji publicznych, kontroluje prawidłowości wydatkowania w siedzibie szkoły na zlecenie gmin. Ceniony wykładowca, prelegentka konferencji ogólnopolskich, zbierająca wysokie oceny od uczestników spotkań, niezależna konsultantka. Członkini OSKKO Autorka publikacji merytorycznych w Piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” oraz „Pracownik Samorządowy“. Wykładowca “AKADEMII WSPÓLNOTY”, fundacji PAN. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli, instytucjami szkoleniowymi oraz z branżowymi wydawnictwami opiniotwórczymi. Odznaczona Medalem KEN.

PROGRAM:

1. Jakie zadania przyniesie dla JST i podległym im jednostkom ustawa o finansowaniu zadań oświatowych w roku 2018 w zakresie:
    • dotacji na podręczniki,
    • dotacji udzielanych z budżetów samorządów dla placówek wychowania przedszkolnego, szkół i placówek oświatowych,
    • naliczania dotacji przedszkolnej,
    • nowych rozwiązań w finansowaniu świadczeń pomocy materialnej o charakterze socjalnym.
  2. Omówienie zmian zawartych w projekcie ustawy Karta Nauczyciela, w tym w zakresie;
    • awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli,
    • czasu pracy nauczycieli,
    • urlopów (wypoczynkowego i dla poratowania zdrowia),
    • nawiązania, zmiany i rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem,
    • wynagrodzenia nauczycieli.
    • innych (tj. usunięcie stanowiska asystenta nauczyciela, objęcie nauczycieli innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne lub prawne niebędące JST przepisami ustawy – Karta Nauczyciela itp.).
  3. Dyskusja, wnioski.

8 stycznia 2018