• To event minęło.

Styczeń 12 | 10:00 - 15:00

keyboard-824317_640

ADRESACI :
Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników administracji publicznej, instytucji publicznych zajmujących się udostępnianiem informacji publicznej.

PROWADZĄCY :

Absolwent Uniwersytetu Śląskiego i Studiów Podyplomowych na Wydziale Zarządzania Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wykładowca studiów podyplomowych z zakresu ochrony danych osobowych.
Specjalista ds. ochrony danych osobowych. Praktyk, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu prawa ochrony danych osobowych, na co dzień zajmujący się wdrażaniem polityki bezpieczeństwa informacji i systemów zarządzania ochroną danych osobowych w różnego rodzaju firmach i instytucjach. Administrator Bezpieczeństwa Informacji realizujący usługi outsourcingowe w wielu podmiotach. Audytor wewnętrzny Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji zgodnie z normą PN ISO/IEC 27001:2014. Certyfikowany Menadżer Ryzyka w bezpieczeństwie informacji wg normy ISO/IEC 27001:2013 i PN ISO 31000:2012. Projekt manager dla wdrażania projektów z zakresu ochrony danych osobowych w podmiotach przetwarzających. Współpracownik kancelarii prawnych.

Były wykładowca zarządzania oraz logistyki. Współtwórca programów szkoleń dla kadr kierowniczych dla administracji państwowej. Specjalista w zakresie kompetencji kierowniczych. Wychowawca kilku pokoleń menedżerów służb państwowych. Współpracownik przodujących na rynku firm szkoleniowych. Pracował na stanowiskach kierowniczych w służbie zdrowia związanych z administracją oraz utrzymaniem technicznym. Certyfikowany trener biznesu posiadający duże doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń dla osób dorosłych. Posiada również doświadczenie w zakresie zarządzania jednostkami służby zdrowia. Asesor kompetencji zawodowych. Autor publikacji specjalistycznych z dziedziny etyki, dydaktyki, zarządzania i logistyki. Specjalista w zakresie front office i back office, analiz kosztów działalności firm, technik organizatorskich oraz obniżenia kosztów procesów logistycznych. Szkolenia opiera na wieloletnim doświadczeniu zdobytym na stanowiskach kierowniczych w administracji oraz służbie zdrowia. Współpracownik kancelarii prawnych.

Członek rzeczywisty Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Prawne gwarancje prawa do informacji publicznej
2. Zasady i zakres dostępu do informacji publicznej
3. Zakres pojęcia „informacja publiczna”
4. Podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznej
5. Podmioty uprawnione do dostępu do informacji publicznej
6. Informacja prosta i informacja przetworzona, tryb dostępu do informacji przetworzonej
7. Dostęp do dokumentów urzędowych
8. Dostęp do posiedzeń organów kolegialnych pochodzących z powszechnych wyborów
9. Uprawnienie do niezwłocznego uzyskania informacji publicznej
10. Formy dostępu do informacji publicznej
11. Biuletyn Informacji Publicznej
12. Ochrona danych osobowych a informacja publiczna.
13. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
14. Przesłanki odmowy udostępnienia informacji publicznej
15. Postępowanie w przedmiocie odmowy udostępnienia informacji publicznej
16. Odmowa udostępnienia a inne formy zakończenia postępowania o udostępnienie informacji publicznej
17. Do tęp do informacji publicznej a ponowne wykorzystywanie informacji sektora publicznego
18. Informacja publiczna a informacja sektora publicznego.
19. Orzecznictwo w zakresie informacji publicznej.

Styczeń 12

Poznań