Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach oraz ocena oddziaływania na środowisko po zmianach od 1.01.2018 r. dokonanych ustawą Prawo wodne.

Styczeń 17 | 10:00 - 15:00

| 365zł + VAT
money-2696228_640

Adresaci:

Pracownicy gmin zajmujących się ochroną środowiska.

Prowadzący:

Radca prawny, wiceprezes SKO, posiadający wieloletnią praktykę w orzekaniu w sprawach dróg publicznych, autor publikacji na temat ustawy o drogach publicznych. Orzecznictwo. Wzory aktów prawnych”. Wykładowca Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej i innych ośrodków szkoleniowych.

Program:

1. Postępowania wszczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie nowelizacji.

2. Postępowanie w sprawie oceny oddziaływania na środowisko.

-stwierdzenie obowiązku przeprowadzenia oceny na środowisko

-konieczność uzyskania nowej opinii lub uzgodnienia z organem właściwym do spraw wydania oceny wodnoprawnej

– nowe elementy opinii RDOŚ lub organu właściwego do wydania oceny wodnoprawnej

-termin wydania opinii lub uzgodnienia

– nowa treść raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko

3. Wykaz przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

4. Tryb wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

5. Elementy wniosku o wydanie decyzji.

– nowa forma przedłożenia raportu

6. Ustalanie kręgu stron postępowania – nowe zasady.

7. Zasady udziału społeczeństwa i organizacji ekologicznych w postępowaniu.

8. Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, poszczególne elementy raportu i skutki ich braku.

9. Uzgadnianie warunków realizacji przedsięwzięcia oraz opiniowanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

-uzgadnianie lub jego odmowa przez organ właściwy do spraw ocen wodnoprawnych

– postępowanie organu w przypadku sprzecznych uzgodnień

10. Odmowa zgody na realizację przedsięwzięcia.

11. Forma i treść decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

12. Tryb doręczania decyzji.

13. Egzekucja administracyjna i zmiana decyzji środowiskowej.

14. Ocena oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

• cena zawiera przerwę kawową, lunch, materiały szkoleniowe i piśmiennicze (notes i długopis), wydanie certyfikatów oraz przykładowe wzory pism i formularzy,
  • udzielamy rabatu – 15 zł/ osoba przy zgłoszeniach min. 2 osobowych z jednej organizacji,
  • zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. ze zmianami w przypadku, gdy udział w szkoleniu jest finansowany ze środków publ. wystawiamy fakturę zwolnioną z podatku VAT.

Styczeń 17
365zł + VAT