DECYZJA LOKALIZACYJNA I DECYZJA O WARUNKACH ZABUDOWY

Styczeń 30 | 10:00 - 15:00

site-2733678_640

Głównym celem jest przekazanie niezbędnej praktycznej wiedzy z zakresu warunków zabudowy i decyzji lokalizacyjnych.

Do kogo skierowane?
Warsztaty skierowane są w szczególności do urbanistów, architektów, administracji publicznej, samorządów terytorialnych, instytucji państwowych oraz wszystkich pracowników realizujących zadania związane z decyzjami dot. warunków zabudowy.

Kto będzie prowadzącym?
Marcin Rosegnal – prawnik, administratywista, urbanista, doktorant WSPiA Rzeszów, autor publikacji naukowych z zakresu prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony zabytków oraz postępowania administracyjnego. Prelegent międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych, autor szkoleń z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Autor i współautor kilkudziesięciu opracowań planistycznych, prowadzący szkolenia z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

1. Określenie inwestycji celu publicznego.
2. Wniosek o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego, wniosek o ustalenie warunków zabudowy, treść wniosku, wezwanie do uzupełnienia wniosku.
3. Ustalanie stron postępowania – interes prawny.
4. Bieg terminu do załatwienia sprawy. Procedura – zawiadomienie o wszczęciu postępowania, udział stron w postępowaniu.
5. Analiza funkcji i cech zabudowy, obszar analizowany, dokumentowanie analizy.
6. Uzgodnienie decyzji o warunkach zabudowy.
7. Zawieszenie postępowania – zasady, przyczyny i forma zawieszenia.
8. Sporządzenie projektu decyzji, elementy formalne decyzji i treść rozstrzygnięcia.
9. Uzasadnienie decyzji.
10. Rola załączników do decyzji.
11. Doręczenia decyzji, skutki doręczenia.
12. Uchylenie decyzji przez organ odwoławczy, obowiązki organu, zakres związania organu decyzją organu odwoławczego.
13. Wznowienie postępowania.
14. Szczególne decyzje lokalizacyjne.
15. Planowane zmiany – przegląd ustawodawstwa.
16. Dyskusja.

Styczeń 30

Kielce
Kielce, Becher Platinum - piętro I Al. IX Wieków Kielc 6/8 (wejście od ul. Cichej)