Czynności kancelaryjne w świetle przepisów kancelaryjno-archiwalnych. Zarządzanie dokumentacją

22 stycznia 2018 | 10:00 - 15:00

leaves-374246_640

Przeznaczenie:

Szkolenie dla pracowników administracji. Jak przygotować się do kontroli.

Cel szkolenia:

przedstawienie aktualnego stanu prawnego dotyczącego zarządzania dokumentacją oraz zmiany dokonane  w tym zakresie . Praktyczna realizacja przepisów instrukcji kancelaryjnej, stosowania jednolitego rzeczowego wykazu akt  oraz instrukcji archiwalnej.

Kto będzie prowadzącym?

Teresa Kustra

• prawnik,
  • praktyka z zakresu prawa administracyjnego, procedur administracyjnych., doświadczenie w administracji rządowej i samorządowej,
  • pracowała w Urzędzie Miasta w Gorzowie Wielkopolskim na stanowisku dyrektora Wydziału Organizacyjnego,
  • szkoli od 12 lat w gminach, powiatach, urzędach marszałkowskich m.in. z zakresu procedur administracyjnych, obiegu dokumentów, zasad korespondencji urzędowej, skarg i wniosków,
  • prowadzi szkolenia otwarte i zamknięte dla pracowników administracji publicznej; w tym także dla służby przygotowawczej
  • realizowała programy współfinansowane przez UE w zakresie zarządzania dokumentacją oraz postępowania administracyjnego.

Program:

1.Stan  prawny dotyczący zarządzania dokumentacją.

2.Omówienie  zmian w Ustawie o narodowym zasobie archiwalnym  i archiwach

3.Znaczenie prawidłowości  obiegu dokumentów w bieżącej pracy  urzędu

4.Nadzór ogólny i bieżący  nad wykonywaniem czynności kancelaryjnych

5.Przyjmowanie  korespondencji i jej  obieg

6.Przydzielanie  spraw  oraz dekretacja

7.System  kancelaryjny

8.Rejestracja spraw na stanowiskach pracy.

– zakładanie teczek

– spisy spraw i rejestry

9.Charakterystyka bezdziennikowego  systemu kancelaryjnego

10.Jednolity rzeczowy wykaz akt – praktyczne stosownie

-metody porządkowania  spraw związane z nadawaniem znaków

– symbole i hasła klasyfikacyjne – tworzenie nowych

– prawidłowe stosowanie systemu klasyfikacji dziesiętnej

11.Instrukcja kancelaryjna  a  przepisy  kodeksu postępowania administracyjnego

12.Porządkowanie dokumentacji na stanowiskach pracy

13.Przekazywanie i przejmowanie dokumentacji do archiwum

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

1. cena obejmuje materiały dydaktyczne oraz piśmiennicze (notes i długopis) dla każdego uczestnika, obiad i przerwa kawowa, wydanie certyfikatów.

2. udzielamy rabatu – 15 zł/os przy zgłoszeniach min. 2 osób z jednej organizacji.

22 stycznia 2018

Białystok