Asystentura rodziny – problemy i wyzwania

Luty 2 | 10:00 - 15:00

1486833803_b717b40072_b

WARSZTATY DLA ASYSTENTÓW RODZINY- PROBLEMY I WYZWANIA

Prowadzącym szkolenie jest kierownik Działu Poradnictwa Specjalistycznego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, od maja 2014 roku pełni również funkcję prezesa stowarzyszenia „Zaczarowana Pomoc”. Działa aktywnie w zakresie pomocy społecznej i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Cele szkolenia:

• Dostarczenie wiedzy i umiejętności z zakresu asystowania w życiu i funkcjonowaniu asystenta w rodzinie wieloproblemowej.
  • Praktyczne opanowanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy.
  • Podnoszenie kwalifikacji
  • Rozwój zawodowy.

– rola asystenta rodziny w funkcjonowaniu rodziny wieloproblemowej,
– diagnoza potrzeb rodziny wieloproblemowej,
– zasady pracy i pomocy rodzinom niezaradnym i niewydolnym ,
– praca z rodziną w której występuje problem uzależnienia,
– zintegrowany system pomocy rodzinom wieloproblemowym,
– zasady pracy z rodzinami z różnymi dysfunkcjami

-praca superwizyjna z przypadkiem- omawianie problemów i trudności.

Szkolenie prowadzone jest w formie warsztatów,  pracy z przypadkiem.

Luty 2

Katowice