• To event minęło.

Administracyjna zmiana imion i nazwisk obywatela polskiego w kraju i za granicą

22 stycznia 2018 | 10:00 - 15:00

| 365zł + VAT

Adresaci:

kierownicy i pracownicy urzędów stanu cywilnego, którzy zajmują się administracyjną zmianą imienia i nazwiska oraz pracownicy urzędów wojewódzkich w ramach sprawowanego nadzoru nad urzędami stanu cywilnego.

Cel:

Celem tego szkolenia jest podniesienie wiedzy pracowników w tym trudnym temacie, szczególnie gdy zmiana ta dotyczy zmiany nazwiska i imienia obywatela polskiego, który dokonał tej zmiany przed organem państwa obcego. Podniesienie poziomu wiedzy pracowników, którzy tą problematyką się zajmują przyczyni się do szybszej i bardziej sprawnej obsługi interesanta w usc i urzędzie wojewódzkim.

Prowadzący:

Krystyna Gładych –

• autorka licznych publikacji w zakresie rejestracji stanu cywilnego i zmiany imion i nazwisk,
  • członek zarządu Forum urzędników stanu cywilnego woj. małopolskiego, pomorskiego i mazowieckiego,
  • członek Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP,
  • wieloletni pracownik MSWiA
  • autorka książki „Vademecum kierownika USC”.

Program:

1. Podmioty uprawnione do zmiany imienia i nazwiska

2. Ważne względy zmiany imienia i nazwiska w orzecznictwie sądowym.

3. Jak prawidłowo powinien zostać wypełniony wniosek o zmianę imienia i nazwiska.

4. W jakich sprawach wymagane jest poświadczenie podpisu wnioskodawcy na wniosku i przez kogo.

5. Zmiana nazwiska małoletniego dziecka; jakim podlega ograniczeniom.

6. Jaka jest rola sądu rodzinnego w sprawie zmiany imienia i nazwiska małoletniego.

7. Jakie elementy powinna zawierać decyzja administracyjna i kiedy wymaga ona uzasadnienia.

8. Z jakim dniem decyzja administracyjna wywołuje skutki prawne dla wnioskodawcy.

9. Z jakim dniem decyzja administracyjna może zostać wpisana do aktu stanu cywilnego.

10. Czy zmiana imienia i nazwiska obywatelowi polskiemu może być dokonana przez organy państwa obcego i jakie powinny być to organy.

11. Projekty wzmianek dodatkowych o zmianie imienia i nazwiska dołączone do aktu stanu cywilnego.

13. Obowiązek informacyjny w związku z przetwarzaniem danych osobowych

1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COGNITIO – Centrum Przedsiębiorczości i Szkoleń s.c. (dalej: „ADMINISTRATOR”), z siedzibą: 15 – 604 Stanisławowo 36 d. Z Administratorem można się kontaktować pisemnie, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: ul. J. H. Dąbrowskiego 20B, 15-872 Białystok lub drogą e-mailową pod adresem: biuro@cognitio.edu.pl

2) Administrator nie ma obowiązku wyznaczyć Inspektora Ochrony Danych.

3) Pani/Pana dane osobowe są przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a i b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), w oparciu o zgodę osoby, której dane dotyczą.

4) Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w celu udziału w rekrutacji, udziału w szkoleniach, wystawienia dokumentów potwierdzających ukończenie zajęć.

5) Przetwarzanie danych osobowych nie odbywa się na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora lub strony trzeciej.

6) Dane osobowe nie pochodzą od stron trzecich.

7) Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

8) Administrator nie będzie przekazywał danych osobowych innym podmiotom, a jeżeli to nastąpi to tylko na podstawie przepisów prawa lub umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

9) Dane osobowe będą przetwarzane przez Administratora przez 5 lat.

10) Osoba, której dane dotyczą ma prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.

11) Skargę na działania Administratora można wnieść do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

12) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale wzmagane, by można było wziąć udział w szkoleniu. Ich nie podanie spowoduje brak możliwości skorzystania z oferty Administratora.

13) Administrator nie przewiduje zautomatyzowanego podejmowania decyzji.

22 stycznia 2018
365zł + VAT