Dofinansowanie na szkolenie (BUR) – do 80%!

want-to-look-good

Co to jest BUR?

Baza Usług Rozwojowych stanowi kontynuację ogólnopolskiej bazy ofert szkoleniowych www.inwestycjawkadry.pl, prowadzonej od ponad dziesięciu lat przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W tym czasie zamieszczono w niej 0,5 miliona ofert szkoleniowych, z których skorzystało 250 tysięcy osób. Łączna liczba użytkowników portalu przekroczyła 7 milionów.

Baza Usług Rozwojowych to rewolucyjne na europejskim rynku HR interaktywne narzędzie. Dzięki jego funkcjonalnościom firmy szkoleniowe i doradcze uzyskują bezpłatną możliwość zaprezentowania swojej oferty, a przedsiębiorcy sektora MSP mogą wyszukać bądź zamówić (sprofilowane według swoich potrzeb) szkolenia, doradztwo, coaching itd. z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Baza Usług Rozwojowych – łatwo, wygodnie i bezpłatnie – korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne.

Baza Usług rozwojowych to serwis przygotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), w którym znajdują się wszystkie szkolenia wraz z terminami realizacji jednostek posiadających pozytywną akredytację PARP na świadczenie usług i szkoleń dofinansowanych.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Z dofinansowania do szkoleń mogą skorzystać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, mające swoją jednostkę organizacyjną na obszarze danego województwa oraz ich pracownicy (wykonujący pracę na podstawie umowy o pracę) z obszaru tego samego województwa.

Czyli aby uzyskać finansowanie na szkolenia w województwie podlaskim firma powinna być zarejestrowana właśnie w tym województwie.

Z dofinansowania mogą skorzystać równie osoby fizyczne zameldowane w danym regionie, w którym uruchomiono nabór.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowanie obejmuje tylko i wyłącznie usługi szkoleniowe wpisane do Bazy Usług Rozwojowych, przez podmioty posiadające pozytywną zweryfikowaną akredytację na realizację usług dofinansowanych.

Jak uzyskać dofinansowanie?

1. W Bazie Usług Rozwojowych wybierz dowolne szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb z oferty COGNITIO

ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ: OFERTA COGNITIO BUR

jeżeli tylko potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego szkolenia dla siebie skontaktuj się z nami  – pomożemy!

1. Skontaktuj się z operatorem w Twoim województwie, który pomoże Ci wypełnić wniosek zgłoszeniowy, jak również zweryfikuje ramy wejścia do projektu oraz poziom dofinansowania.

– Operatorem jest instytucja, która realizuje podmiotowy system finansowania w danym województwie. Dysponuje ona i przyjmuje wnioski zgłoszeniowe oraz dystrybuuje środki do beneficjentów, czyli do osób i firm zainteresowanych kursami dofinansowanymi, które takie wsparcie otrzymają.

Listę operatorów w konkretnych województwach podajemy w liście rozwijanej na końcu tego poradnika.

1. Podpisz Umowę z operatorem.
  2. Zapisz się na szkolenie COGNITIO poprzez Bazę Usług Rozwojowych.
  3. Zrealizuj szkolenie, oceń je oraz opłać fakturę.
  4. Skontaktuj się z operatorem w celu otrzymania refundacji.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki jest poziom dofinansowania do szkoleń?

Finansowanie jakie można uzyskać na wybrane przez siebie szkolenia wynosi od 50% do 80% w zależności od województwa oraz założonych kryteriów. Szczegóły dotyczące każdego województwa podajemy w liście rozwijanej na końcu tego artykułu.

Jaki jest okres realizacji projektu dofinansowania do szkoleń?

Dofinansowanie do wybranych kursów i szkoleń będzie realizowane od roku 2017 aż do 2019r.

Kiedy rusza dofinansowanie szkoleń w moim województwie?

W poszczególnych województwach w różnym czasie uruchamiane zostanie podmiotowe finansowanie usług szkoleniowych.

Szczegółowe dane dotyczące dofinansowania oraz lista operatorów z podziałem na województwa:

PODLASKIE – NABÓR TRWA! – od 25.09.2017 r. (od godz. 7:30) do 31.10.2017 r. (do godz. 15:30).

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:

Projekt: Podmiotowy System Finansowania w woj. Podlaskim

Całkowita kwota dofinansowania: 21 970 000,00 zł

Okres realizacji projektu: Od 02.01.2017 do 31.07.2019 roku

Rekrutacja: I Kwartału 2017 (termin nie wyznaczony)

Maksymalne dofinansowanie na przedsiębiorstwo: 50 000,00 zł

Maksymalne dofinansowanie na osobę: 10 000, 00 zł

Maksymalne dofinansowanie udziału 1 pracownika w 1 usłudze: 5 000,00 zł

Poziom dofinansowania ze względu na wielkość przedsiębiorstwa: 50% dla wszystkich przedsiębiorców

Możesz zwiększyć poziom dofinansowania, spełniając co najmniej jedno z następujących kryteriów:

80% pracownicy powyżej 50 roku życia

80% pracownicy o niskich kwalifikacjach